Policjanci z Lubaczowa zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o usiłowanie rozboju. Młodzi mężczyźni zaatakowali idącego chodnikiem 18-latka i chcieli odebrać mu e-papierosa.

We wtorek (29.03) po godz. 12, policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego patrolujący ulice Lubaczowa zostali zatrzymani przez kierowcą samochodu ciężarowego. Siedzący w nim 18-letni mieszkaniec gminy Lubaczów powiedział, że przed chwilą został zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn. Według jego relacji agresorzy szarpiąc go i uderzając w twarz próbowali odebrać mu e-papierosa. Napastników spłoszył jednak inny przechodzień i mężczyźni oddalili się w nieznanym kierunku.

Funkcjonariusze ustalili rysopisy podejrzewanych mężczyzn i już kilkanaście minut po zgłoszeniu, na jednej z ulic w Lubaczowie zatrzymali sprawców. Jak się okazało byli to 18-letni mieszkaniec Lubaczowa i 18-letni mieszkaniec gminy Lubaczów. Obaj nie przyznawali się do winy, ale pokrzywdzony ich rozpoznał. Dodatkowo przy mieszkańcu Lubaczowa policjanci znaleźli zawiniątko z białym proszkiem. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to amfetamina. 18-latkowie trafili do policyjnego aresztu – czytamy w komunikacie prasowym Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Zebrane materiały przesłali do Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Prokurator przesłuchał mężczyzn i przedstawił im zarzuty usiłowania rozboju. Ponadto został zastosowany wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Jeśli badanie przez biegłego potwierdzi, że zabezpieczona substancja to amfetamina, to 18-latek z Lubaczowa usłyszy jeszcze zarzut posiadania środków odurzających.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here