W najbliższy weekend zainaugurowana zostanie akcja sprzątania terenów przygranicznych, której organizatorem jest sztab główny Operacji Czysta Rzeka. W ramach działań, w sobotę (2.04) porządkowanie odbędzie się w Cieszanowie i Miasteczku Humanitarnym przy przejściu pieszym Budomierz-Hruszów.

Sztab główny Operacji Czysta Rzeka pojawi się w powiecie lubaczowskim za sprawą sztabu Chutor-Gorajec, który od lat włącza się w akcję sprzątania naszego regionu. Jednak tym razem porządki nie będą obejmować rzek i ich brzegów. Sprzątanie ruszy w Cieszanowie oraz w Miasteczku Humanitarnym przy przejściu pieszym Budomierz-Hruszów w Ukrainie.

Zbiórka osób chcących włączyć się do akcji odbędzie się o godz. 14.00 przy magazynie z pomocą humanitarną w Cieszanowie.

– Akcję na terenie Ukrainy przeprowadzą wolontariusze Miasteczka Humanitarnego w tym samym czasie. Z kolei o godz. 18.00 zapraszamy na koncert do cerkwi w Cieszanowie, gdzie zagra ukraiński artysta – Gordiy Starukh. Wstęp po dostarczeniu 5-kilogramowej paczki z żywnością dla ukraińskich uchodźców, bo tego nam obecnie brakuje najbardziej na granicy – mówi Marcin Piotrowski z Fundacji Folkowisko, szef sztabu w Gorajcu.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here