Pomóż postawić Weronikę na dwie równe nóżki

0

W najbliższą niedzielę (27.03) po każdej mszy świętej odprawionej w Parafii Św. Stanisława w Lubaczowie odbędzie się kiermasz ciast. Zebrane środki ze sprzedaży słodyczy przeznaczone zostaną na leczenie 4-letniej Weroniki Tyburczy.

Weronika Tyburczy urodziła się 23 marca 2018 roku z wrodzonym niedorozwojem kości udowej lewej nóżki, która jest krótsza o połowę. Jedyną szansą na normalne funkcjonowanie dziewczynki jest bardzo skomplikowana operacja, która ma zostać przeprowadzona w czerwcu na Florydzie w klinice dra Paleya – najlepszego specjalisty w przeprowadzaniu tego typu poważnych operacji.

– Sama operacja sfinansowana będzie przez NFZ, za co jesteśmy bardzo wdzięczni, natomiast wszelkie koszty przelotu, pobytu, ubezpieczenia, wyżywienia, leków itp. musimy sfinansować ze środków własnych. Wiemy, że koszty pobytu wzrosły, więc jesteśmy zmuszeni do utworzenia zbiórki na półroczny pobyt na Florydzie. Na ten cel potrzebujemy ok. 100 000 złotych – wyjaśnia Ewa Tyburczy, mama dziewczynki.

Obecnie Weronika porusza się za pomocą ciężkiej protezy, z której szybko wyrasta. Sztywna noga z czasem może powodować wady kręgosłupa, a chcąc temu zapobiec dziewczynka uczęszcza na rehabilitację od 9-tego miesiąca życia.

– Kiermasz to nasz pierwszy krok do postawienia samodzielnego kroku na obu równych nóżkach Weronisi – mówi Ewa.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w zbiórce, a chciałyby dołożyć swoją cegiełkę, mogą dokonać wpłaty na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”  – 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 (tytułem: 35372 Tyburczy Weronika – darowizna (urodzinki).

Trwa także zbiórka na portalu się siepomaga.pl.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here