Dzień Grecki w Kresowej Osadzie

1

Dzień Grecki na Roztoczu – czy to możliwe? Tak, ale tylko w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej, która w niedzielę, 20 marca zaprasza do swojej restauracji na najlepsze greckie potrawy.

Grecja szczyci się swoimi zabytkami, przepięknymi widokami, ale również kuchnią, która uchodzi za jedną z najlepszych na świecie i przyciąga rzesze jej amatorów. Z tych względów, szef kuchni Kresowej Osady Andrzej Węgierak, kontynuując wędrówki kulinarne, w niedzielę zaprasza na kuchnię grecką.

W restauracji w godz. 12:00 – 19:00 serwowane będą KOFTY – czyli greckie szaszłyki z mięsa wieprzowo-wołowego podawane z pieczonym ziemniakiem i sosem tzatziki, MUSAKA/MOUSAKAS – zapiekanka z bakłażanem i cukinią, ziemniakami, jagnięciną i greckimi przyprawami pod beszamelem i  GRECKA SAŁATA, w której znajdą się prosto z pachnącej, słonecznej Grecji świeże, oryginalne składniki: pomidor, ogórek, cebula, papryka, oliwki, plaster sera feta, oliwa z oliwek, oregano. Dla tych co lubią nieco słodyczy w karcie pojawi się  słodka, wyrazista i zarazem tajemnicza BAKLAVA – filo, orzechy, pistacje i miód na nucie pomarańczy i kardamonu. Przypominamy, że w restauracji zamówić można także swojskie piwo, które tego dnia objęte zostanie specjalnym rabatem – 20 %. Ten trunek zamówić można także na wynos. Dostępne będą również dania z zimowego menu.

Ze względu na duże zainteresowanie radzimy jeszcze przed weekendem zarezerwować stolik. W tej sprawie kontaktować się można z menadżerem restauracji pod numerem telefonu: 500 738 500.

Fani smaków proponowanych przez Andrzeja Węgieraka z pewnością zauważyli, że wydłużono godziny pracy restauracji. Otwarta ona będzie do godz. 19:00, ale jak zapowiada manager Kresowej Osady, już wkrótce goście będą mogli spędzać czas w niezwykłym klimacie tego miejsca do godz. 22:00.

Przypominamy, że w lokalu wciąż prowadzona jest zbiórka datków do puszek, które przeznaczone zostaną na pomoc uchodźcom. Kresowa Osada kwateruje także potrzebujących i organizuje catering.

1 komentarz

  1. Basznia Dolna leży na Płaskowyżu Tarnogrodzkim. W niemieckim Lidlu, w polskim Lubaczowie od 14 marca trwa tydzień grecki. Lubaczów też nie leży na Roztoczu, tylko tak jak Basznia Dolna na Płaskowyżu Tarnogrodzkim. Najbliższy Lidl na Roztoczu (Środkowym) ma siedzibę w Tomaszowie Lubelskim. Zatem: καλή όρεξη

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here