Zakończyła się 43. Biesiada Teatralna Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu-Zdroju. W niedzielę (20.02) da deskach dawnego teatru dworskiego Ponińskich laureaci odebrali nagrody.

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 3 500 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego otrzymał Teatr Kąt z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki za spektakl Tańce w Ballybeg Briana Friela w adaptacji i reżyserii Pawła Sroki. Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 3 000 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu trafiła do Teatru w Międzyczasie z Młodzieżowego Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie za spektakl Kartki z teraźniejszości w reżyserii i choreografii Pauliny Wysockiej-Fularz. Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2 500 zł ufundowaną przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój został przyznany Teatrowi THE M.A.S.K Stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski za przedstawienie Jak ty nic nie rozumiesz według Stefanii Grodzieńskiej i Jerzego Jurandota w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego.

W kategorii indywidualnych dokonań twórczych, Złotą Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2 000 zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego – otrzymała Karolina Słonka  z Teatru Ryba Latająca za rolę Poli Nireńskiej w spektaklu Odważyłam się zdjąć buty w reżyserii Anny Maśki. Srebrną Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 500 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu otrzymał Michał Studziński za kreację w monodramie Iwan Karamazow zwraca bilet w reżyserii Stanisława Miedziewskiego z Teatru Rondo ze Słupskiego Ośrodka Kultury. Brązową Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 800 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu otrzymała Katarzyna Jaworska za rolę Lidii Wasiliewny w przedstawieniu Staromodna komedia Aleksieja Arbuzowa w reżyserii Ryszarda Jakubisiaka i Patryka Kozłowskiego z warszawskiego Teatru Parabuch.

Wyróżnienie w wysokości 500 zł ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu i nagrodę rzeczową w postaci obrazu autorstwa Mirosława Golasińskiego z galerii „Za rzeką” zatytułowanego Karpaty ukraińskie przyznano pani Helenie Wilczek z Teatru Sioło z Gminnego Ośrodka Kultury i czytelnictwa w Rakszawie za naturalność scenicznej obecności, odwagę w dzieleniu się osobistymi wspomnieniami i rolę Chochoła w spektaklu Wesele w reżyserii Anety Adamskiej i Macieja Szukały. Nagroda specjalna „Róża Horyniecka” w postaci statuetki trafiła w ręce zespołu aktorskiego Teatru Kapslok za spektakl Sceny z życia Ephraima Kishona w reż. Grzegorza Reszki.

Nagroda specjalna Tomasza Karolaka pod nazwą First Class Support Prize w postaci zaproszenia do Warszawy i zobowiązania do dwukrotnej prezentacji spektaklu na warunkach zawodowych przed produkcjami Teatru Imka dyrektor warszawskiej sceny przyznaje zespołowi The M.A.S.K. Stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski za przedstawienie Jak Ty nic nie rozumiesz według Stefanii Grodzieńskiej i Jerzego Jurandota w reżyserii Mateusza Socharzewskiego.

Nagrodę plebiscytu uczestników Biesiady przyznano Teatrowi SIOŁO – Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie.

Galeria zdjęć, fot. Krystian Kłysewicz.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here