Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków nie wymaga specjalnego pozwolenia, jest szybki i dość prosty. Wystarczy dokonać prostego zgłoszenia w starostwie, by móc przystąpić do prac montażowych. Takie urządzenia zapewniają ekologiczną pracę, bo nie degradują gleby, ani nie wpływają na zanieczyszczenie wód gruntowych. Oczyszczona woda w zależności od wybranego typu urządzenia usuwana jest do rowów melioracyjnych, rzek lub bezpośrednio do gleby. To komfortowe rozwiązania, które nie wymagają opróżniania z nieczystości. Jedyną czynnością, o jakiej musimy pamiętać, jest dosypywanie bakterii wspomagających ich pracę. Warto zaznaczyć, że oczyszczalnia biologiczna jest całkowicie bezpieczna dla ludzi. Ścieki wędrują bezpośrednio do niej rurą kanalizacyjną, nie wydobywa się z niej przykry zapach i nie ma możliwości skażenia środowiska.

Jeśli do tego wszystkiego dodamy fakt, że ich wykorzystanie pozwala nam budować domy na działkach, które nie mają szans podłączenia do gminnej czy miejskiej sieci kanalizacyjnej, to wychodzi, że decyzja o wyborze takiego rozwiązania ma same zalety. Jedyną wadą przydomowych oczyszczalni ścieków jest ich wysoka cena. Warto jednak wiedzieć, że wiele gmin w naszym kraju dofinansowuje ich montaż w taki sposób, by inwestorzy mogli zdecydowanie obniżyć początkowy koszt montażu. Jak wszyscy wiemy, cena jest większa, niż w przypadku szamb betonowych, ale należy brać pod uwagę, że w przypadku szamb konieczne jest ciągłe pozbywanie się ścieków. To proces bardzo kosztowny i sprawiający wiele problemów w codziennej eksploatacji domu, dlatego warto wybrać przydomową oczyszczalnię ścieków i cieszyć się pełną niezawodnością.

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Tak naprawdę bardzo trudno w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na to pytanie, bo koszt wykonania oczyszczalni zależny jest od wielu czynników. Istnieje kilka rodzajów przydomowych oczyszczalni i charakteryzują się one różną ceną. Tak naprawdę ostateczny koszt zależny jest głównie od ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość. Im więcej ludzi, tym większa ilość zanieczyszczań do oczyszczenia, a to bezpośrednio przekłada się na rozmiar oczyszczalni. W ofercie firmy Ekodren znaleźć można niewielkie rozwiązania dla 2-3 osób, które kosztują kilka, czasami kilkanaście tysięcy złotych, ale można też znaleźć oczyszczalnie dużych rozmiarów, które są w stanie zapewnić skuteczne działanie nawet przy 15-20 osobach w domu. Tak duże oczyszczalnie są oczywiście droższe, ale koszt obsługi szamba dla takiej ilości osób to również ogromny comiesięczny koszt, który musimy ponosić.

Sprawdź naszą ofertę na bakterie do oczyszczalni – https://ekodren.pl/k/bakterie-do-oczyszczalni/

Dlaczego warto zdecydować się na rozwiązania od firmy Ekodren?

Ekodren jest firmą, która na rynku działa od przeszło 20 lat. Projektuje, wykonuje i montuje przydomowe oczyszczalnie ścieków, które zapewniają najlepsze parametry w bardzo korzystnej cenie. Współpracują z Instytutem Technologiczno-Przyrodniczym, dlatego decydując się na ich ofertę, mamy pewność, że każde z rozwiązań zostało odpowiednio przebadane i nie powoduje niekorzystnego wpływu na środowisko i nasze zdrowie. Oferują profesjonalne oczyszczalnie wraz z montażem w całym kraju. Ekodren to fachowe doradztwo i rozwiązania pozwalające cieszyć się z bycia liderem na rynku przydomowych oczyszczalni ścieków. Jeśli chcesz wybrać oczyszczalnię od jednego z największych Europejskich producentów, to Ekodren jest firmą, w której znajdziesz to, czego szukasz. Marzysz o profesjonalnym montażu? Wybierz ofertę firmy Ekodren.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here