Fot. Jakub Urban, facebook.com/PaczkiWTluszczu

Znamy chyba wszystkim aktor Tomasz Karolak i krytyk teatralny Łukasz Drewniak będą jurorami tegorocznej 43. Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju. Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form potrwają od 17 do 20 lutego 2022 r. w Horyńcu-Zdroju.

Jak co roku dla uczestników Biesiady odbędzie się specjalny występ głównego jurora. Tomasz Karolak wystąpi w sobotę 19 lutego o godzinie 22:00 ze swoim zespołem Pączki w tłuszczu.

Grupa powstała w 2011 roku na kanwie popularnego serialu TV 39 i pół, w którym niezastąpiony Tomasz Karolak gra główną rolę. Tomasz Karolak i Bartosz Miecznikowski Pączki w Tłuszczu, występowali na TOP Trendy, KFPP Opole, sylwester TVN czy gali Radia Fama. Pierwszy singiel pt. Tylko bądź ukazał się w 2013 roku jako piosenka do serialu Rodzinka.pl i ma ponad 17 mln odtworzeń na kanale YouTube!

Do tegorocznej edycji Biesiady zakwalifikowano 12 teatrów z blisko 40 nadesłanych zgłoszeń. W tym roku zobaczymy dwa teatry z Warszawy, dwa z Krakowa, ze Słupska, z Bielska Podlaskiego, Zielonej Góry, Zabrza, Jasienicy oraz z Jarosławia, Rakszawy i Zmiennicy. W tym roku nie zabraknie klasyki, jak „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Braci Karamazow” czy „Biesów” Fiodora Dostojewskiego. Pojawią się także teksty współczesnych literatów, takich jak Marta Abramowicz czy Ivana Sajko. Obejrzymy również teatr tańca – informuje w komunikacie prasowym Łukasz Kisielica z Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

Poznajcie program tegorocznej Biesiady.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here