Ta zbiórka jeszcze się nie skończyła, choć Finał 30. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już za nami. Do tej pory lubaczowski sztab odnotował ponad 100 tys. zł, ale kwota ta wkrótce się powiększy, bo na Allegro nadal trwają aukcje, a eSkarbonka wciąż jest aktywna.

W niedzielę (30.01) od porannych godzin na ulicach spotkać można było wolontariuszy z czerwonymi serduszkami, ale także mieszkańców powiatu lubaczowskiego, który nieśli ze sobą jeszcze większe serca. Ochoczo wrzucali oni do puszek pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Do akcji włączyli się także lokalni przedsiębiorcy otwierając swoje firmy dla WOŚP. Tego dnia dochód z ich usług zasilał konto Fundacji. Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu w wielu sklepach można było zobaczyć ustawione na blatach charakterystyczne kolorowe puszki.

Dość głośno zachęcano do pomagania w Lubaczowie, Cieszanowie, Horyńcu-Zdroju i Narolu, gdzie odbyły się koncerty, licytacje, loterie i inne atrakcje. W akcję tradycyjnie włączyli się lokalni przedsiębiorcy oraz po raz kolejny Bank Spółdzielczy w Lubaczowie. Prozdrowotną formułę wsparcia wymyślili natomiast pracownicy Centrum Medycznego Kormed, którzy przeprowadzając profilaktyczne badania zebrali ponad 3,6 tys. zł. Na zakończenie niedzielnego finału tradycyjnie wypuszczono „Światełko do nieba” czyli odbyły się pokazy sztucznych ogni, z których przeprowadziliśmy relację na żywo.

Pamiętajcie, aukcje lubaczowskiego sztabu WOŚP wciąż prowadzone są pod linkiem: allegro.pl/uzytkownik/wosplubaczow. Znajdziecie tam m.in. zestaw fantów od Jurka Owsiaka, gitarę akustyczną, czapki, koszulki, kubki, szkatułki, torty, magnesy, kalendarze, plecaki. Do wylicytowania są także zwiedzanie Sejmu RP, sesja zdjęciowa i pakiet noclegowy dla dwóch osób. Przypominamy, że swój grosz wciąż można dorzucić do eSkarbonki: eskarbonka.wosp.org.pl/gyx1ke.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here