Z Facebooka zniknęła strona Szkolnego Koła Caritas działającego przy lubaczowskiej „Jedynce”. Została ona zablokowana przez serwis społecznościowy. Powody takiej decyzji nie są znane.

Strona Koło Caritas w SP nr 1 prowadzona była przez nauczycielki – Beatę Bundyrę i Agnieszkę Kapel-Hakało. Publikowały one na niej efekty swojej pracy. Dodatkowo za jej pośrednictwem informowały o podejmowanych działaniach z zakresu wolontariatu. Około dwa tygodnie temu administratorki strony otrzymały komunikat, że została ona zablokowana, bo narusza Regulamin usługi Strony. One co prawda nadal mogą nią zarządzać w ograniczonym zakresie, ale inni użytkownicy jej nie zobaczą.

– Dostałyśmy informację, że strona narusza Regulamin. W jaki sposób? Nie prowadzimy polityki, nie podejmujemy kontrowersyjnych tematów. Nie zmieniłyśmy nic w ustawieniach. Zwyczajnie pomagamy i zachęcamy ludzi do pomocy. Czy wolontariat narusza standardy Facebook’a? – zastanawia się Beata Bundyra.

Administratorki strony kontaktowały się kilkakrotnie z zarządcami Facebooka, w celu wyjaśnienia powodu nałożenia blokady na ich stronę. Złożyły także odwołanie zgodnie z procedurami platformy. Do tej pory strona jednak nie została przywrócona, ani nie otrzymały żadnej odpowiedzi.

– Czy Facebook może od tak zablokować? Nie chciałybyśmy zaczynać wszystkiego od nowa zakładając kolejną stronę. – wyjaśniają.

To nie jedyna blokada nałożona w ostatnim czasie przez Facebooka na swoich użytkowników. O niektórych sprawach było bardzo głośno. Przykładem może być niedawna blokada strony partii Konfederacja. Tu jednak Facebook argumentował „bana” kontrowersyjnymi postami profilu.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

6 komentarze

 1. Strona została zablokowana bodajże dwa tygodnie temu, teraz sobie nagle przypomnieliście?
  Myślicie, ze szkolna strona Caritas stanowi konkurencję dla WOŚP?
  Wróćcie na ziemię… Skąd się tacy Ludzie z taką ilością jadu biorą…

   • Wprowadźmy odrobinę logiki do tej dysputy… Po co bym to pisał gdybym widział jakikolwiek związek?
    Jaką konkurencją dla Caritas jest WOŚP w czasie finału? Podbierają sobie darczyńców? A co ma z tym wspólnego w ogóle Szkolne Koło Caritas? Chciało w tym samym terminie robić konkurencję Owsiakowi?
    Super, że istnieje Caritas i WOŚP bo pomagają tam gdzie Państwo nie sięga i jeśli ktoś ma coś przeciw jednej albo drugiej organizacji to ma problem… ze sobą.
    Pozdrawiam i życzę więcej dystansu, a mniej podejrzliwości wobec wszystkiego co dookoła.

 2. Ludzie się przenieśli z internetów do facebooków i takie sytuacje będą coraz częstsze. Zresztą donka trampka zablokowali prezydenta najjaśniejszego ju es i a , to myślicie ze się będą przejmować jakimiś lokalnymi inicjatywami. Algorytm to algorytm. Biznes to biznes. Złoto albo ołów 😉

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here