Co charakteryzuje meble indyjskie?

0

Styl kolonialny zachwyca nie tylko dbałością o detale, ale przede wszystkim skutecznym połączeniem egzotyki z typowo brytyjskim designem. Najlepiej te wpływy odzwierciedlają meble indyjskie, którymi możesz cieszyć się w swoim domu. Ich efektowny wygląd z pewnością podkreśli charakter niejednego wnętrza. Jednak zanim się na nie zdecydujesz, to przekonaj się, co szczególnie wyróżnia tego rodzaju wyposażenie.

4 cechy wyróżniające meble indyjskie

Wykorzystanie egzotycznego drewna

Jedną z najważniejszych cech stylu kolonialnego, występującego w Indiach, jest wykorzystanie egzotycznych gatunków drewna. W końcu w tamtych warunkach brytyjskie odmiany nie radziły sobie z ciepłem i wilgotnością. Dlatego z czasem kolonizatorzy zaczęli otwierać się na rozwiązania znane w Indiach. Od tego momentu stało się to prawdziwym symbolem tego stylu. Szczególnie charakterystyczne są meble z drewna mango oraz litego drewna palisandru indyjskiego. To właśnie one jeszcze lepiej dodają masywności, ułatwiają wykonywanie żłobień oraz misternych zdobień.

Zabawa kolorami

Mocne, a przy tym głębokie odcienie brązu to kolejny znak rozpoznawczy stylu kolonialnego, widocznego w meblach indyjskich. Właśnie ta barwa sprawia, że wyposażenie nabiera eleganckiego wyglądu, a przy tym jest tak charakterystyczne, że stanowi wspaniały punkt centralny pomieszczenia. Warto jednak zaznaczyć, że te meble nie są tak jednowymiarowe, bo dostępne są również nieco lżejsze, a przy tym kolorowe i nowoczesne wersje. Wśród nich szczególnie wyróżnia się bielone wyposażenie. Po prostu ten efekt dodaje im retro stylu. Jeśli natomiast chcesz wprowadzić do wnętrza więcej barw, to wybierz połączenie bieli z błękitem lub czerwienią.

Wyszukane detale

Dbałość o detale sprawia, że każdy mebel indyjski w stylu kolonialnym wygląda tak luksusowo. Po prostu mają prawdziwie indywidualny charakter. Jednocześnie te ażurowe dodatki stanowią doskonałą ozdobę szuflad, szafek czy parawanów. Dzięki temu zyskują nieco bardziej ozdobny wygląd, a tym samym stanowią ciekawy element aranżacji.

Solidne meble

Bardzo ważne jest to, że meble indyjskie zachwycają swoją solidnością. Jednak odpowiada za to nie tylko ich design, ale również wysoka trwałość wykorzystanego drewna. W ten sposób masz pewność, że to wyposażenie stanowi inwestycję na wiele lat. Poza tym biurka, szafy, komody, konsole czy łóżka doskonale oddają ich kolonialny klimat, co dodatkowo podkreślają wyszukane sztukaterie, geometria kąta prostego, a także rzeźbione cokoły. W towarzystwie masywnych nóżek zyskasz wyjątkowo charakterne wyposażenie do sypialni, salonu, jadalni lub biura.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here