Osoby, które chcą kupić najnowszy numer „Cieszanowskich Zeszytów Regionalnych”, a nie wiedzą, gdzie prowadzona jest ich sprzedaż powinny udać się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie. Tam za 28 zł można nabyć publikację.  

Informacja o tym, że na rynku wydawniczym pojawiał się 7 numer „Cieszanowskich Zeszytów Regionalnych” z pewnością ucieszy miłośników historii regionalnej. W numerze na 132 stronach znajdą oni opracowania Tomasza Roga, Adama Szajowskiego, Sławomira Roga, Wojciecha Roga, Tomasza Bereza i Edwarda Dziaduły. Autorzy opisują m.in. zarys dziejów Dolin do 1947 r., działalność filii Towarzystwa „Proswita” w Cieszanowie do 1918 r., twórczość Stanisława Dębickiego na pocztówkach oraz działalność Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Sakralnymi w Parafii Rzymskokatolickiej w Cieszanowie w latach 2019-2021. Publikacja zawiera dodatkowo interesujące materiały ilustracyjne, w tym unikatowe zdjęcia archiwalne i stare pocztówki. Jakie jeszcze tematy i materiały znaleźć można w najnowszym numerze „Cieszanowskich Zeszytów Regionalnych”? Odpowiedź znajdziecie sięgając po wydanie.  

Sprzedaż prowadzona jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie i jej filiach w Dachnowie i Starym Lublińcu oraz wysyłkowo. Osoby  zainteresowane mogą kontaktować się mailowo: zeszyty.cieszanowskie@gmail.com Lub telefonicznie (16 631 13 01).

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here