Po raz siedemnasty Miejski Dom Kultury w Lubaczowie zaprosił na Koncert Noworoczny. Gwiazdą tegorocznej edycji, która odbyła się w sobotę (21.01), był Maciej Miecznikowski.

– Tradycyjnie, po przerwie związanej z pandemią, w tej artystycznej atmosferze chcemy przywitać nowy 2022 rok. Co prawda wszyscy wiemy, że dużo się nie zmieniło, ale musimy się przyzwyczaić do funkcjonowania w tej nowej pandemicznej rzeczywistości. (…) Myślę, że to nie powinno nam przeszkadzać w planowaniu swoich działalności i realizacji marzeń. Życzę, aby właśnie w tym reżimie, mimo wszystko, marzenia, które sobie Państwo zaplanowali, spełniły się i żebyśmy za rok też mogli spotkać się w bardziej luźnej atmosferze – mówił Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt.

Do życzeń dołączył się Dziekan, ks. proboszcz Andrzej Stopyra.

– Myślę, że te wszystkie lęki i obawy z czasem ustąpią, ale nie możemy tracić tego, co nas każdego roku jednoczy, łączy, co buduje naszą tożsamość, dlatego dzisiaj chciałbym życzyć Wam żebyście byli szczęśliwymi ludźmi w każdym wymiarze. Żebyście byli pełni entuzjazmu i radości. Niepokoje były zawsze, są i pewnie będą, dlatego trzeba umieć się w nich odnaleźć i poruszać. Ze swej strony życzę wszystkim, aby Boże Dziecię podnosiło swoją maleńką dłoń i każdemu obficie błogosławiło, aby Wasze serca były pełne szczęścia, pokoju, radości i zdrowia – winszował Dziekan.

Następnie na scenę wkroczyli podopieczni Miejskiego Domu Kultury. Wiersze noworoczne, zabawne skecze, najpiękniejsze piosenki świąteczne i piękne tańce przedstawili Teatr Małych Form instruktor Grażyny Bielec, Studio Piosenki i Chór Canzonetta prowadzone przez dyrektora MDK Andrzeja Kindrata, Teatr „Lentylki” kierowany przez Krystynę Czura i solistka zespołu tanecznego „Iskierki” pod opieką Iwony Zabrońskiej-Kapłon.

Koncert Noworoczny zakończył występ gwiazdy wieczoru – Macieja Miecznikowskiego – śpiewaka operowego, muzyka i wokalisty, autora piosenek, a także showmana i osobowości telewizyjnej. Artysta zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania wykonał dobrze znane wszystkim kolędy, m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus Rodzi”, „Mędrcy Świata Monarchowie” czy „Nad Betlejem w ciemną noc”. Dla uczestników przygotował także małą niespodziankę – mogli oni usłyszeć najnowszą piosenkę własnego autorstwa „Jak dzikie konie” i jeden z przebojów Psałterza Wrześniowego, z oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka – „Psalm Kochania”.

Galeria zdjęć, fot. MDK w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here