Grupa 15 zawodników reprezentujących Klub Nordic Walking „Spring” z Horyńca-Zdroju wzięło udział w Zimowej Poniewierce, która odbyła się 15 stycznia w Brzózie Królewskiej. Reprezentanci  naszego regionu ukończyli biegi z bardzo dobrym czasem i zostali Królem Nordic Walking.

Zimowa Poniewierka to impreza biegowa, w trakcie której jej uczestnicy rywalizowali na trasach przebiegających po drogach i ścieżkach leśnych, szlakami i drogach publicznych. Biegi odbywały się w pięciu kategoriach. Zawodnicy z Horyńca-Zdroju wystartowali w kategorii Dycha Kozi Borek Nordic Walking o dystansie 10 km+ i poradzili sobie całkiem dobrze. Drugie miejsce wśród kobiet zajęła Małgorzata Kubiszyn, a trzecie jej koleżanka – Irena Rykała. Kolejna na linie mety była Wiesława Kubiszyny. Z kolei piąte miejsce wśród mężczyzn zajął Tadeusz Kubiszyn. Wszyscy zawodnicy z Klubu Nordic Walking „Spring” z Horyńca-Zdroju pokonali trasę dość szybko, zespół zdobył pierwsze miejsce więc grupa otrzymała tytuł króla Nordic Walking.

Horyniec-Zdrój miał też swojego przedstawiciela w biegach. Półmaraton w pięknym stylu pokonał Janusz Kornaga, który uplasował się na 27. miejscu w kategorii open (175 startujących).