W środę, 12 stycznia, 21 par małżeńskich z Gminy Stary Dzików świętowało „Złote Gody” – 50-tą rocznicę pożycia w związku małżeńskim. Był tort, szampan, odśpiewano „Sto lat” oraz wręczono Jubilatom pamiątkowe medale.

Najpierw Jubilaci wzięli udział we mszy świętej odprawionej w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. Następnie uczestniczyli w uroczystym spotkaniu w restauracji „Biały Dworek” w Starym Dzikowie. Podczas spotkania z programem artystycznym wystąpiły dzieci i młodzież ze szkoły w Starym Dzikowie. Ponadto małżonkowie zostali uhonorowani „Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznawanym przez Prezydenta RP. Odznaczenia wręczał Wójt Gminy Stary Dzików Tomasz Jabłoński. Jubilaci otrzymali również listy gratulacyjne oraz upominki książkowe od Starosty Lubaczowskiego Zenona Swatka i Członka Zarządu Powiatu Lubaczowskiego Józefa Ozimka.

– Jubilaci stanowią wspaniały przykład dla młodego pokolenia, jak trwając przy sobie „na dobre i na złe”, w miłości i zrozumieniu, iść razem przez życie. To przykład tym cenniejszy, że w dzisiejszym świecie coraz trudniej o wieloletnie małżeństwa, które nie poddają się przeciwnościom i w zgodzie trwają przez kolejne lata – czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego.

Galeria zdjęć, fot. powiatlubaczowski.pl

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here