Fot. BiOSG, archiwum.

Strażnicy Graniczni z placówki w Horyńcu-Zdroju ukarali mandatami czwórkę turystów, którzy weszli w rejon pasa drogi granicznej. Dwoje z nich także nielegalnie przekroczyło granicę państwa.

W środę (12.01) funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Horyńcu-Zdroju podczas sprawdzania pasa granicznego odnaleźli ślady czterech osób. Mundurowi ustalili, że na spacer w tę okolicę wybrały się dwa małżeństwa kuracjuszy z pobliskiego sanatorium. Turyści chcieli zobaczyć zabytkową cerkiew znajdującą się nieopodal granicy. Podczas wyjaśnień przyznali się oni do wejścia na pas drogi granicznej, a dwoje z nich do nielegalnego przekroczenia granicy państwa w rejonie słupa granicznego, gdzie zrobili sobie wspólne zdjęcie. Wszyscy zostali ukarani mandatami.

W tym roku jest to pierwsze tego typu zdarzenie w rejonie odpowiedzialności Bieszczadzkiego Oddziału SG. Przypominamy, że na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej (granica z Ukrainą) – informuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Pas drogi granicznej to 15-metrowa strefa biegnąca od linii granicy do wewnątrz kraju. Na Podkarpaciu poza nielicznymi odcinkami w Bieszczadach gdzie wzdłuż granicy przebiegają szlaki turystyczne, obowiązuje bezwzględny zakaz wejścia na ten odcinek. Grozi za to grzywna do 500 zł mandatu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

5 komentarze

  1. Uważam że funkcjonariusze SG w Horyńcu się nie popisali, przypuszczam że byli to emeryci, należało ich pouczyć i przeprowadzić spotkania z pensjonariuszami sanatorium. Jako byly wopista z GPK Werchlata pozdrawiam swoich kolegów majora M.Faszczowego. chorazego Ferenca.porucznika Kosonskiego.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here