Od 17 do 20 lutego 2022 r. w Horyńcu-Zdroju trwać będzie 43. Biesiada Teatralna – Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form. Coroczne wydarzenie jest jednym z najstarszych festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form w kraju.

Biesiada Teatralna w Horyńcu-Zdroju to znane w całej Polsce spotkanie amatorskich teatrów dramatycznych, wizji i ruchu, teatrów poezji i jednego aktora. Trwająca cztery dni Biesiada jest jednym z najstarszych festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form (pierwsza odbyła się w 1976 r.) i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, a o udział w nim zabiegają najlepsze w kraju teatry amatorskie, które  rywalizują o główne nagrody: „Złoty Róg Myśliwski Króla Jana” i „Złotą Misę Borowiny”.

Dodatkowym atutem Biesiady jest profesjonalne jury – w jego gronie znajdują się znani aktorzy, reżyserzy i krytycy teatralni, którzy prowadzą warsztaty i specjalistyczne konsultacje.

Organizatorami 43. Biesiady Teatralnej – Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form są Centrum Kulturalne w Przemyślu i Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu – Zdroju.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here