Rozlicz PIT-28 Online w 2022 roku. Jak to zrobić?

0

Rozliczenie PIT- u to obowiązek każdego podatnika. Dzięki wdrożeniu nowych rozwiązań, każdy może dokonać tego bardzo szybko dzięki rozliczeniom online. Warto wiedzieć jak w kilku krokach rozliczyć PIT – 28. 

Rozliczenie PIT – 28 

Osoby, które chcą rozliczyć PIT-28 Online w 2022 roku i posiadają przychody uzyskane w oparciu o umowę o pracę, umowę zlecenie, umowę o działo, zasiłki z ZUS lub emerytury na Portalu Podatkowym znajdą wstępnie przygotowany PIT. Nie będzie tam jednak wielu danych jak np. informacje o przychodach rozliczanych na ryczałcie.

Korzystając z programu e – pit, można bezpiecznie i szybko wczytać swój PIT, uzupełnić go i odesłać. Wypełniając samemu deklarację, nie trzeba się znać na podatkach ani posiadać jakieś zaawansowanej wiedzy czy umiejętności. Wystarczy tylko wypełnić internetową deklarację w oparciu o zawarte wskazówki. 

Odliczenia PIT – 28 

Wypełniając PIT – 28 w pierwszej kolejności trzeba wybrać ulgi, które chce się rozliczyć. Można wybrać rozliczenie strat lub odliczenie składek ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego. Po wyborze jednej z możliwości, można przejść do dalszych działań. 

Na deklaracji rozliczeniowej, można odliczyć składki, które były opłacane dobrowolnie oraz obowiązkowo. Należy wpisać składki, które faktycznie zostały zapłacone, a nie te, które dopiero powinno się zapłacić. Nie wpisuje się składek, które zalicza się do kosztów uzyskiwania przychodów, składek, które zostały zwrócone, a także składek odliczanych w innym państwie. 

Ponadto osoby, które rozliczają przychody, które osiągnęli w wyniku działalności gospodarczej lub z najmu czy dzierżawy, mogą odliczyć od przychodów straty, które ponieśli w poprzednich latach. Można obniżyć dochód z tego źródła, z którego była strata. 

Co jeszcze można odliczyć za pomocą deklaracji PIT – 28?

Przy pomocy deklaracji PIT – 28, można także rozliczyć przychody opodatkowane ryczałtowo, przychody z jednoosobowej działalności, ze spółki, z najmu, przychody opodatkowane ryczałtem, przychody z własnej hodowli i uprawy. Dodatkowo w rozliczeniu ujmuje się ulgi internetowe, rehabilitacyjne, mieszkaniowe czy ulgi z tytułu przekazania darowizn. 

Korzystanie z programu e – PIT to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli szybko i bardzo prosto rozliczyć wszelkie deklaracje podatkowe. Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna i prosta. Dokonując rozliczania deklaracji w ten sposób, można mieć pewność, że cała procedura przebiegnie sprawnie i bez błędów. Korzystanie z zaufanej aplikacji pozwoli też uniknąć ryzyka kontroli skarbowej czy nalizania niepotrzebnych odsetek. Warto także zaznaczyć, że program e – PITy pokazuje także możliwości związane z obniżaniem podatku. Decydując się na rozliczenie podatku w ten sposób, można uzyskać zwrot podatku najpóźniej po 45 dniach od złożenia deklaracji. Jest to bardzo ważne. Rozliczanie deklaracji PIT – 28 można wykonać samodzielnie, bardzo szybko. Nie trzeba korzystać z usług księgowych ani biura rachunkowego. 

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here