Ruszyły zgłoszenia do III Przeglądu Kolęd i Pastorałek

0

Po raz trzeci Gmina Lubaczów zachęca do udziału w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Konkurs przybierze formę online. Na autorów najpiękniejszych wykonań czekają atrakcyjne nagrody.

– Wystarczy nagrać występ w formie jednego ujęcia, a następnie udostępnić film z możliwością pobrania, wypełnić formularz zgłoszeniowy wraz z klauzulą informacyjną i przesłać wszystko na adres e-mail: gok.lubaczow@gmail.com – wyjaśniają zasady konkursu organizatorzy – Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie.

Uczestnicy zaprezentować mogą jedną kolędę lub pastorałkę. Czas trwania nagrania nie może przekraczać 5 minut. W Przeglądzie mogą wziąć udział mieszkańcy Gminy Lubaczów. Konkurs podzielony będzie na dwie kategorie – soliści (dzieci od 3 do 12 lat, młodzież od 13 do 18 roku życia, dorośli 19-55 lat i seniorzy) oraz grupy (duety, zespoły, rodziny, grupy kolędnicze). Jury wyłoni najpiękniejsze zgłoszenia. Ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe. Ponadto wszystkim uczestnikom wręczone zostaną dyplomy i upominki.

– Śpiewanie kolęd i pastorałek to piękna tradycja, która pozwala wspólnie cieszyć się z przeżywania okresu Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy Państwa do dzielenia się z nami tą radością – zachęcają do udziału w konkursie organizatorzy.

Organizatorzy na nagrania czekają do 16 stycznia. Patronat Honorowy nad Przeglądem objął Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here