Zespół Placówek w Lubaczowie otrzyma 1,3 mln zł w ramach programu „Dostępna szkoła”. Symboliczny czek odebrał w środę (5.01) Starosta Lubaczowski Zenon Swatek.

Czek wręczyła Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. W przekazaniu czeku oraz podpisaniu umowy na realizację projektu uczestniczyli także Wicestarosta Lubaczowski Barbara Broź oraz Skarbnik Powiatu Zdzisław Kasperski.

Otrzymane środki w ramach projektu „Dostępna Szkoła” pozwolą na realizację w Szkole Podstawowej nr 3 oraz Szkole Podstawowej nr 4 (wchodzących w skład Zespołu Placówek w Lubaczowie) prac, które prowadzone będą w czterech podstawowych obszarach: architektonicznym, technicznym, edukacyjno – społecznym oraz organizacyjnym. Głównym założeniem projektu jest eliminowanie barier w zakresie szeroko rozumianej dostępności funkcjonowania szkół podstawowych, co jest odpowiedzią na potrzeby rosnącej liczby dzieci z niepełnosprawnościami oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi o różnym stopniu niepełnosprawności (w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, z autyzmem lub niepełnosprawnościami sprzężonymi) oraz niedostosowanymi społecznie. Na realizację zadania została przyznana całkowita kwota dotacji: 1 296 511, 50 zł.

– Oba ośrodki mieszczą się w budynkach po koszarach wybudowanych jeszcze w latach 80. XIX wieku, za czasów cesarza Franciszka Józefa. To obiekty leciwe, wymagające remontu. Pieniądze przeznaczymy na usprawnienie komunikacji, ale także na pomoce dydaktyczne, szkolenia – zyska na tym całe środowisko, a zmiany na pewno będą odczuwalne w mieście i powiecie – mówił w Rzeszowie Starosta Lubaczowski.

AH, elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here