Betlejemskie Światełko Pokoju zostało wczoraj (04.01) przekazane na Ukrainę. Płomień naszych wschodnim sąsiadom wręczyli podkarpaccy harcerze oraz parlamentarzyści, samorządowcy i duchowni.

Spotkanie rozpoczęły życzenia skierowane do gości z Ukrainy, którzy za dwa dni zasiądą do wigilijnych stołów. Parlamentarzyści i samorządowcy życzyli naszym sąsiadom przede wszystkim pokoju i zdrowia – wartości najcenniejszych w obecnych czasach.  Następnie, po wspólnych modlitwach, które rozpoczął dziekan lubaczowski ks. Andrzej Stopyra, harcerze z Podkarpackiej Chorągwi ZHP oraz hufców: lubaczowskiego i jarosławskiego, podzielili się Betlejemskim Światłem Pokoju ze skautami i samorządowcami z Ukrainy. W tle rozbrzmiewały kolędy w wykonaniu ks. Romana Karpowicza wraz z zespołem z parafii św. Karola Boromeusza w Lubaczowie, a także  podkarpackich i jaworowskiech harcerzy.

W uroczystości uczestniczyła m.in. Poseł na Sejm Teresa Pamuła, Pełnomocnik Wojewody Podkarpackiego do spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych Małgorzata Majka-Onyszkiewicz, Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, Starosta Lubaczowski Zenon Swatek, Komendant Podkarpackiej Chorągwi ZHP Mariusz Bezdzietny, Członek Zarządu Powiatu Lubaczowskiego Józef Ozimek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Adam Swatek – Czernecki, Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, przedstawiciele służb mundurowych oraz goście z Ukrainy, z Deputowanym Najwyższej Rady Ukrainy Pavlo Bakunetsem oraz Przewodniczącym Jaworowskiej Rady Narodowej Mykolą Romaniukiem na czele. Obecni byli także duchowni kościoła rzymskokatolickiego oraz obrządków: prawosławnego oraz greko-katolickiego.

Galeria zdjęć, fot. powiatlubaczowski.pl

elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here