O pielęgnowanie pięknej, wieloletniej tradycji śpiewania kolęd dba Zespół Pieśni i Tańca „Kresy”. Grupa wystąpi w kościołach parafialnych Gminy Lubaczów w Święto Trzech Króli – 6 stycznia i niedzielę – 9 stycznia.

W Święto Objawienia Pańskiego (w czwartek) ZPiT „Kresy” przedstawi melodie i słowa najpiękniejszych polskich kolęd oraz pastorałek w czasie mszy świętych o godzinie 8.30 w Parafii pw. Opieki Matki Bożej w Załużu, a także o godzinie 11.00 w kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Młodowie. Utwory dobrze znane, jak i te przypominane rzadziej (bo skarbnica polskich pieśni bożonarodzeniowych jest przebogata, liczona w setkach pozycji z przestrzeni połowy tysiąclecia) w wykonaniu grupy usłyszeć będzie można w Święto Chrztu Pańskiego (w niedzielę) podczas mszy świętych w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej o godzinie 9.00  oraz w Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Lisich Jamach o godzinie 11.00.

– Wszystkich mieszkańców Gminy Lubaczów serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnego kolędowania, które łączy pokolenia, wlewa w serca miłość i radość z narodzenia Dzieciątka Jezus – zachęcają organizatorzy.

AH, elubaczow.com

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here