Poprzedni rok przyniósł Gminie Miejskiej Lubaczów 2 mln 789 tys. 330 zł brutto (2 314 406,18 zł netto) ze sprzedaży działek. W sumie sprzedano 33 działki budowlane i 8 inwestycyjnych.

W 2021 roku Burmistrz Lubaczowa wystawiał na sprzedaż wiele niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych na nowo powstającym osiedlu Niemirowska II. Nabywcy zdecydowali się na zakup aż 33 działek budowlanch o powierzchni od 9 do 12 arów. W licznych przetargach najtańsza wylicytowana została za ponad 34 tys. zł brutto, a najdroższą sprzedano za 62 690 zł brutto. W sumie wszystkie zasiliły kasę budżetu miejskiego o 1 510 510 zł brutto (1 228 056,91 zł netto).

Osiedle Niemirowska II znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, nieopodal lasów, które są wspaniałym miejscem dla osób szukających spokoju, jak również dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie. Zainteresowanie ogłoszonymi przetargami było spore, o czym pisaliśmy kilkunastokrotnie na łamach naszego portalu. Każdy z publikowanych artykułów cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Obecnie na os. Niemirowska II zostało „wolnych” 16 działek. Jak zapowiada Zastępca Burmistrza Lubaczowa Janusz Waldemar Zubrzycki przetarg na ich sprzedaż planowany jest w na luty-marzec 2022 r. Ponadto urzędnicy planują budowę większości dróg i uruchomienie oświetlenia ulicznego na tym osiedlu. Obecnie wniosek w tej sprawie został złożony do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Z kolei terenami leżącymi w granicach Parku Przemysłowego Lubaczów przy ul. Technicznej zainteresowali się przedsiębiorcy z Lubaczowa, Krakowa i Nowego Sącza, którzy kupili 8 działek inwestycyjnych. Są one w pełni uzbrojone i wyposażone w niezbędną infrastrukturę. Najtańsza, mająca prawie 53 ary, opiewała na kwotę 91 710 zł brutto, a dwie najdroższe (mające ponad 1 ha) sprzedano za 176 750 zł brutto. Sprzedano także działkę rolną o powierzchni 0,2087 ha za 249 520 zł brutto położoną przy ul. Mickiewicza, na obszarze powstającego osiedla w pobliżu stacji paliw. Kupiła ją firma z Lubaczowa. 

Inwestorów z pewnością przyciągnęły zachęty proponowane przez Burmistrza – m.in. niskie ceny i zwolnienie z podatku od nieruchomości nawet do 5 lat w przypadku utworzenia odpowiedniej liczby miejsc pracy.

AH, bm, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

5 komentarze

  1. „Z kolei terenami leżącymi w granicach Parku Przemysłowego Lubaczów przy ul. Technicznej zainteresowali się przedsiębiorcy z Lubaczowa, Krakowa i Nowego Sącza, którzy kupili 8 działek inwestycyjnych. Są one w pełni uzbrojone i wyposażone w niezbędną infrastrukturę” – ja się pytam w co są uzbrojone Panie Burmistrzu ? w trawę i kamienie chyba!

    • Najłatwiej pisać głupoty nie mając pojęcia o tym, co się pisze. Wszystkie działki uzbrojone są w sieć wodociągową i kanalizacyjną. Do każdej z działek prowadzi asfaltowa droga. To nazywa się infrastrukturą.

      Kamienie i śmieci? Lubaczowianinie, podziękuj swoich sąsiadom za zrobienie sobie z tego miejsca dzikiego wysypiska śmieci.

  2. jeśli te drogi będą powstawać w takim tempie i jakości jak ostatnia „droga” o ile można nazwać to drogą – nieprzejezdna – to życzę powodzenia inwestorom w zagospodarowaniu zakupionych działek!
    W pierwszej kolejności godziwy dojazd do działek później sprzedaż. Szanujmy się… Pozdrawiam!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here