Kuba Blokesz – wokalista, gitarzysta, twórca piosenek, Ślązak mieszkający w Warszawie pyta „Czy pójdziemy do stajenki wszyscy?”. W czwartek, 30 grudnia wystąpi on w Gorajcu.

Artysta i laureat kilkunastu festiwali piosenki stawia pytania o esencję Świąt Bożego Narodzenia. W czasie koncertu usłyszymy piosenki, które najbardziej poruszają emocje czasu rodzinnych spotkań i wielu podsumowań. W repertuarze, znajdą się utwory niezwykle ciepłe, ale będzie także miejsce dla filozoficznych pytań o sens corocznego świętowania Bożego Narodzenia.

– Pomiędzy piosenkami poetyckimi, chciałbym zagrać tradycyjne, polskie kolędy. Moim zdaniem, kolędy to jedna z ostatnich (jeśli nie ostatnia) rzecz, która – zupełnie nie zważając na jakiekolwiek podziały – sprawia, że zaczynamy śpiewać razem. Uważam to za skarb. Chciałbym więc nawet nie tyle wykonać je podczas koncertu ile bardziej intonować do wspólnego śpiewania – podkreśla Kuba Blokesz.

Połączenie poetyckich tekstów i wyjątkowości miejsca ze wspólnym śpiewem kolęd, stworzy niezapomniany, świąteczny wieczór, dlatego namawiamy do wybrania się na koncert. A tymczasem zachęcamy do wysłuchania ostatniego koncertu udostępnionego w sieci w wykonaniu Kuby Blokesza.

Dodajmy, że Kuba Blokesz w Radiu Rzeszów tworzy cotygodniowy, autorski program „60do40”, w którym prezentuje piosenki, zwracając uwagę na ich tekst. W czasie pandemii, przeniósł swoją działalność do Internetu, tworząc serię „Liga Mistrzów”, czyli recitale poświęcone mistrzom piosenkopisarstwa. Filmy na jego kanale zostały wyświetlone już ponad 1 700 000 razy i zgromadziły 7000 subskrybentów.

AH, elubaczow.com

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here