Takiego wzrostu cen energii elektrycznej w Lubaczowie nie spodziewał się nikt. W przyszłym roku miasto Lubaczów za prąd zapłaci prawie trzy razy więcej niż w 2021 roku.

Urząd Miejski w Lubaczowie końcem każdego roku ogłasza przetarg na zakup energii elektrycznej na kolejny rok. Dokładnie chodzi o dostawę energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji na potrzeby eksploatacji budynków, lokali, obiektów użytkowych, urządzeń komunalnych oraz do zasilania oświetlenia ulicznego. Przetarg dotyczy nie tylko samego Urzędu Miejskiego, ale także wszystkich jednostek podległych, czyli przedszkoli, szkół czy instytucji kultury. Energia ta zużywana jest także choćby w przepompowniach ścieków, czy stacji uzdatniania wody.

W ostatnich latach z budżetu miejskiego wydawano na ten cel ok. 1 mln zł rocznie. Oferta, którą jako jedyny podmiot złożyło PGE Obrót S. A. na 2022 roku wprawiła w osłupienie nie tylko urzędników. Jej kwota opiewa na ponad 3,1 mln zł, co oznacza, że Lubaczów na energię elektryczną wyda trzy razy więcej! Taki wzrost ceny to ogromny cios dla miejskiego budżetu, tym bardziej, że trudno o oszczędności w tym zakresie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

13 komentarze

    • Źle mnie zrozumiałeś. Ja wiem czyja to zasługa. Chodziło mi o to że pan Burmistrz powinien podejść i się zapytać a nie żalić się teraz jakie to będą wysokie rachunki. Czyli trzeba będzie wywindować wszelkie podatki i opłaty.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here