Atmosfera kiermaszów bożonarodzeniowych jest niepowtarzalna. Doskonale wprowadza w świąteczny nastrój. Jarmarki są także niebywałą okazją dla osób, które lubią rękodzieło, szukają pomysłów na prezenty, ale także tych, co chcą inaczej przystroić choinkę czy dom na święta. To także dobry moment na zakup tradycyjnego jedzenia i świątecznych ciast.

W Lubaczowie członkowie Stowarzyszenia Twórcy Sztuki Ziemi Lubaczowskiej już prezentowali swoje rękodzieło. W minioną sobotę oferowali bombki, choinki, serwetki, kartki świąteczne i inne ozdoby. Na Rynku pojawią się także w najbliższą sobotę (18.12). Swoje wyroby będą sprzedawać od godz. 10:00.

Natomiast w niedzielę (19.12) na kiermasz do Cieszanowa zapraszają: Gminne Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich, Centrum Kultury i Sportu oraz Zarząd Dróg Gminnych. Wystawcy pojawią się o godz. 9:00 na Rynku. Co ważne, dochód z organizacji wydarzenia przeznaczony będzie na cele charytatywne.

W niedzielę na kiermasz zaprasza również Gmina Horyniec-Zdrój i Gminny Ośrodek Kultury. W Amfiteatrze w Parku Zdrojowym na uczestników przygotowane zostaną stoiska z lokalnymi wyborami, rękodzieło, wypieki od KGW. Swoje miejsce znajdzie również stoisko programu Czyste Powietrze. O godz. 16:00 rozpocznie się spotkanie opłatkowe. Ruszy tradycyjny poczęstunek dla mieszkańców i kuracjuszy.

Ostatni kiermasz odbędzie się 23 grudnia (czwartek) o godz. 10:00 na lubaczowskim Rynku. W czasie kiermaszu będzie można kupić tradycyjne słodkie wypieki, dania świąteczne, wędliny, sery, oleje i ryby. W ofercie znajdą się również ozdoby – bombki, kartki, serwetki, choinki, stroiki i kolorowe dzwoneczki. Ponadto rozdawane będzie Betlejemskie Światło Pokoju, nie zabraknie życzeń i wspólnego kolędowania.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here