Czemu warto wybrać książkę elektroniczną zamiast papierowej?

Przeciwnicy od razu powiedzą, że nic nie zastąpi wersji papierowej i posiadanie takiego rodzaju ulubionych powieści to jedyny słuszny wybór. Odchodząc od indywidualnych przekonań, warto spojrzeć na ebooki łaskawszym okiem, bo posiadają one parę zalet, których nie można im odmówić.

Łatwość dostępu

Książki mają swój urok, jednak zdecydowanie przegrywają tą rundę z ebookami. Premierę miała właśnie nowa pozycja od Twojego ulubionego autora i naszła Cię ogromna ochota na przeczytanie jej? Nie ma problemu. Ebook trafi do Ciebie już po chwili od zamówienia, a Ty możesz się cieszyć chwilą z ulubioną lekturą bez wychodzenia z domu!

Niższa cena

Często wersja elektroniczna jest dostępna w niższej cenie od papierowego wydania, co spowodowane jest oczywiście kosztami, które w przypadku wydania na papierze są wyższe. 

Uporządkowana przestrzeń

Jeżeli nie posiadasz osobnego pomieszczenia, przeznaczonego na zbiór wszelkich książek, to wersje elektroniczne są dla Ciebie. Ebooki zapisane w pamięci telefonu czy dedykowanego do nich czytnika nie zajmują miejsca i pomieści się ich tam tysiące, a dodatkowo zawsze możemy mieć je przy sobie.

Nowoczesne rozwiązania

Znalezienie ulubionego fragmentu czy motywującego cytatu do którego pragniemy wrócić zajmuje kilka sekund. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość dowolnego regulowania czcionki, zwiększania oraz zmniejszania jej w razie potrzeby.

Thriller – dlaczego fascynuje nas ten gatunek literacki?

Zastanawialiście się kiedyś nad fenomenem powieści kryminalnych? Albo nad tym, dlaczego powieść detektywistyczna jest tak wciągająca i trzymająca w napięciu? Choć zapewne każdy sięga po nie z nieco odmiennych powodów, to istnieje kilka, które wymienia najwięcej osób.

Dostęp do tajemnej wiedzy

Czytając ebooki thrillery możemy wcielić się w rolę detektywa czy policjanta i wraz z nim przekroczyć zamknięte na co dzień drzwi do policyjnych tajemnic. Możemy przyjrzeć się ich pracy z bliska, uczestniczyć w przesłuchaniach, sekcjach zwłok czy brać udział w śledztwie. Takie epizody są przeważnie konsultowane ze specjalistami w danej dziedzinie, więc to nie jest tylko fikcja literacka.

Lekkie książki, które świetnie się czyta

Być może brzmi to nieco kontrowersyjnie w odniesieniu do tego typu powieści, bo przecież kryminały i thrillery przeważnie przedstawiają sytuacje, które przyprawiają o dreszcze i są niczym z sennego koszmaru. Pierwsze co przychodzi nam na myśl w kontekście lekkich powieści to prędzej książki romanse. Fakt, ale to właśnie powoduje, że zatracając się w świecie bohaterów zapewniamy sobie rozrywkę oraz zapominamy o problemach.

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here