Lubaczów i ziemia lubaczowska po raz kolejny gościli na antenie programu 1 Polskiego Radia. Studio sobotniej (11.12) audycji „Jedyne takie miejsce”, które poprowadził Roman Czejarek, ulokowane było w Muzeum Kresów.

Cykl audycji „Jedyne takie miejsce” ukazuje piękno Polski. Dziennikarze radiowej Jedynki: Roman Czejarek, Sława Bieńczycka, Grzegorz Frątczak i Marta Januszewska odwiedzają co tydzień miejsca jeszcze nie odkryte lub zapomniane. Na antenie nie brakuje wędrówek ciekawymi szlakami turystycznymi, rozmów z ludźmi, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi pasjami i miłością do regionu, w którym żyją.

Sygnał sobotniej audycji nadawany był z Muzeum Kresów w Lubaczowie, gdzie gościł Roman Czejarek. Pod hasłem „Roztocze tworzą przede wszystkim ludzie. Wyjątkowa podróż do Lubaczowa” na antenie opowiadano o urokach ziemi lubaczowskiej i podkarpackiej części Roztocza.

W trakcie sobotniego poranka i przedpołudnia na antenie „Jedynki” gościli: regionalista i fotograf – nasz redakcyjny kolega Tomasz Michalski, dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie Piotr Zubowski, poeta i miłośnik Roztocza Robert Gmiterek, przewodniczka turystyczna Adrianna Płuciennik oraz właściciele gospodarstw agroturystycznych Ewa Żuchowicz i Sebastian Nowakowski.

Obszerne podsumowanie wizyty „Jedynki” w Lubaczowie oraz zapis audycji znajdziecie na stronie polskieradio.pl. Jak zapowiada Roman Czejarek, materiałów będzie jednak nieco więcej.

Audycja powstała przy współpracy Województwa Podkarpackiego.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here