Lubaczów i ziemia lubaczowska po raz kolejny gościli na antenie programu 1 Polskiego Radia. Studio sobotniej (11.12) audycji „Jedyne takie miejsce”, które poprowadził Roman Czejarek, ulokowane było w Muzeum Kresów.

Cykl audycji „Jedyne takie miejsce” ukazuje piękno Polski. Dziennikarze radiowej Jedynki: Roman Czejarek, Sława Bieńczycka, Grzegorz Frątczak i Marta Januszewska odwiedzają co tydzień miejsca jeszcze nie odkryte lub zapomniane. Na antenie nie brakuje wędrówek ciekawymi szlakami turystycznymi, rozmów z ludźmi, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi pasjami i miłością do regionu, w którym żyją.

Sygnał sobotniej audycji nadawany był z Muzeum Kresów w Lubaczowie, gdzie gościł Roman Czejarek. Pod hasłem „Roztocze tworzą przede wszystkim ludzie. Wyjątkowa podróż do Lubaczowa” na antenie opowiadano o urokach ziemi lubaczowskiej i podkarpackiej części Roztocza.

W trakcie sobotniego poranka i przedpołudnia na antenie „Jedynki” gościli: regionalista i fotograf – nasz redakcyjny kolega Tomasz Michalski, dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie Piotr Zubowski, poeta i miłośnik Roztocza Robert Gmiterek, przewodniczka turystyczna Adrianna Płuciennik oraz właściciele gospodarstw agroturystycznych Ewa Żuchowicz i Sebastian Nowakowski.

Obszerne podsumowanie wizyty „Jedynki” w Lubaczowie oraz zapis audycji znajdziecie na stronie polskieradio.pl. Jak zapowiada Roman Czejarek, materiałów będzie jednak nieco więcej.

Audycja powstała przy współpracy Województwa Podkarpackiego.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here