We wtorek (07.12) do Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie zawitało Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła. Uczniowie poprzez zabawę wprowadzani byli w tajniki podróżowania i działań turystycznych.

Mobilne Centrum Edukacji to nowoczesna, multimedialna przestrzeń pozwalająca na edukację poprzez zabawę. Organizatorzy dla uczniów, nauczycieli i rodziców przygotowali wiele atrakcji. Na wstępie wszystkich uczestników witał humanoidalny robot. Nie zabrakło tradycyjnych gier i zabaw, takich jak kompletowanie plecaka turystycznego czy apteczki turystycznej, testowania sprzętu rekreacyjnego i nauki korzystania z kompasu. Dla uczestników przygotowane były również stoły multimedialne, tablety z aplikacjami i rozwiązania pozwalające na wirtualne zwiedzanie. Przestrzeń podzielona została na kilka stref. W jednej z nich z zasadami zachowania w górach oraz udzielania pierwszej pomocy zapoznawali uczestników ratownicy z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ponadto.

Przeprowadzone działania mają zachęcić do podróżowania po Polsce i poznawania najróżniejszych zakątków kraju, na których zwiedzanie można przeznaczyć również środki z Polskiego Bonu Turystycznego. Projekt realizowany jest przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Galeria zdjęć.

elubaczow.com, AH, hp


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here