Gminy z powiatu lubaczowskiego, w związku z otrzymanymi wytycznymi od operatora konkursu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”, zbierają dodatkowe dokumenty. Zainteresowani powinni spieszyć się z ich kompletowaniem, bo urzędnicy wniosek o dofinansowanie muszą złożyć organizatorom – Centrum Projektów Polska Cyfrowa, do 16 grudnia.

Celem Konkursu „Granty PPGR” jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu. W ramach środków z dofinansowania gmina może kupić sprzęt komputerowy, ubezpieczenie oraz usługi zapewniające dostęp do Internetu, które potem przekazane zostaną uczniom.

Gminy już złożyły do organizatorów wnioski o dofinansowanie. Teraz dostały nowe wytyczne. 17 listopada otrzymały polecenie weryfikacji danych zawartych w oświadczeniach mieszkańców chcących skorzystać z programu – mimo, że pierwotnie w dokumentacji konkursowej nie przewidziano takiego obowiązku. W związku z tym osoby, które zgłosiły się do projektu muszą uzupełnić swój wniosek. Jak podaje Urząd Miejski w Lubaczowie powinny złożyć dokumenty:

1) POTWIERDZAJĄCE ZAMIESZKANIE UCZNIA NA TERENIE GMINY PPGR;

2) POTWIERDZAJĄCE POKREWIEŃSTWO W LINII PROSTEJ;

3) POTWIERDZAJĄCE FAKT PRACOWANIA PRZODKA W PPGR;

4) POTWIERDZAJĄCE ZAMIESZKANIE PRACOWNIKA PPGR WSKAZANEGO W OŚWIADCZENIU NA TERENIE GMINY OBJĘTEJ PPGR W OKRESIE PRACY W DANYM GOSPODARSTWIE;

5) POTWIERDZAJĄCE NIEOTRZYMANIE NA WŁASNOŚĆ LUB W DRODZE UŻYCZENIA, W OSTATNIM ROKU ORAZ ROKU POPRZEDZAJĄCYM ROK ZŁOŻENIA WNIOSKU (tj. w roku 2020 i 2021), SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO ZAKUPIONEGO ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH LUB ŚRODKÓW ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH LUB ZWROTU KOSZTÓW, LUB DOFINANSOWANIA TYCH RZECZY;

Na realizację programu przewidziano 80 mln zł, z założeniem, że kwota ta powinna wystarczyć na zakup ok. 20 tys. komputerów.

Praktycznie wszystkie uprawnione gminy złożyły wnioski. Ogółem wpłynęło ich ponad 1600 na łączną kwotę ponad 900 mln złotych. Widząc te liczby CPPC dokonało analizy i weryfikacji wniosków opierając się na danych pozyskanych z MEiN odnośnie liczby uczniów w poszczególnych gminach oraz danych z resortu rodziny na temat liczby dzieci uprawnionych do pobierania świadczenia 500+. W efekcie CPPC doszło do wniosku, że niektóre oświadczenia zostały złożone przez osoby, które nie są uprawnione do udziału w programie. Z tych względów podjęto decyzję o konieczności weryfikacji oświadczeń przez gminy.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here