Po raz pierwszy w Lubaczowie miała miejsce Gala Wolontariatu. W poniedziałek (6.12) w Miejskim Domu Kultury doceniono osoby zaangażowane w bezinteresowną pomoc innym.

Gala, zorganizowana przez Poseł na Sejm RP Teresę Pamułę z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, rozpoczęła się od występów artystycznych Amelii Tabaczek i Przemka Góreckiego. Później przyszedł czas na prezentację niektórych organizacji i ich akcji.

Najważniejszym momentem było złożenie przedstawicielom licznych organizacji podziękowań, pamiątkowych medali i podarunków. Na scenie pojawili się reprezentacji: Szlachetnej Paczki, zuchów i harcerzy z lubaczowskiego Hufca ZHP, Szkolnych Kół Caritas, Rady Rycerzy Kolumba przy parafii św. Stanisława, lubaczowskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych z Lubaczowa, Powiatowego Koła Diabetyków w Lubaczowie i Stowarzyszenia Lubaczowskie Serce dla Zwierząt.

Organizatorem Gali była Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, która wraz z samorządowcami osobiście dziękowała wyróżnionym osobom. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Wicemarszałka Sejmu RP Małgorzatę Gosiewską.

Niebawem na naszym portalu także obszerna fotorelacja z tego wydarzenia.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here