Po raz pierwszy w Lubaczowie odbędzie się Gala Wolontariatu. W poniedziałek (6.12) o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury zostaną wyróżnione osoby najbardziej zaangażowane w bezinteresowną pomoc innym.

W powiecie lubaczowskim funkcjonuje wiele stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz drugiej osoby. To między innymi Szlachetna Paczka licząca 25 osób, Hufiec ZHP zrzeszający 243 osoby (zuchów, harcerzy i wędrowników oraz 48 instruktorów), 12 Szkolnych Kół Caritas, w których działa 380 wolontariuszy, Rada Rycerzy Kolumba przy parafii św. Stanisława. Nie zapominać wolno o osobach, które nie są członkami żadnych klubów, a poświęcających swój wolny czas i energię innym. Nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, ale wszelkie akcje charytatywne pokazują, jak wiele osób angażuje się w czynienie dobra.

– I edycja Gali Wolontariatu 2021 została przygotowana z myślą o wszystkich dobrych Aniołach. Niezwykle ważne jest, aby zwrócić uwagę innych właśnie na Nich – Tych, którzy nie wahają się ani chwili, narażając czasami swoje zdrowie, aby wesprzeć osoby potrzebujące, zachęcać do pomagania – mówi Poseł Teresa Pamuła.

Chcąc wyróżnić najbardziej zaangażowanych w pomoc drugiemu człowiekowi, w czasie Gali, Teresa Pamuła wręczy im podziękowania i medale za działalność wolontaryjną. Przygotowana dla nich została również część artystyczna oraz słodki poczęstunek. Otwarta zostanie wystawa fotograficzna „Odpowiadamy Dobrem”, odbędzie się prezentacja na temat działalności wolontariuszy i wyświetlona zostanie projekcja filmu „Nędzarz i Madame”.

Organizatorem Gali jest Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wicemarszałka Sejmu RP Małgorzatę Gosiewską.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

4 komentarze

  1. Pytam, czy zwykły obywatel, który pomaga, którego dzieci niosą torbę suchego prowiantu czy artykułów chemicznych do szkoły, bo tam jest zbiórka dostanie słowo uznania? Pamiętajmy, że Szlachetna paczki są realizowane dzięki zaangażowaniu rodziców uczniów.

  2. Piękna inicjatywa i powinna ona być kontynuowana. Pamiętać należy również o działalności wielu klubów piłkarskich, warcabowych itp. gdzie wielu ludzi poświęca czas oraz zdobywa środki dla najmłodszych aby mogli uczestniczyć w zajęciach. Wiem, że nie pamięta się o tym bo znowu część klubów, przeciwnie prowadzi zajęcia tylko za środki wpłacone przez zainteresowanych. Tym stanem zasłania się pracę prawdziwych wolontariuszy. Wyróżnia się i tak tych co robią to zawodowo na podsumowaniu sportu szkolnego.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here