Amerykański dziennikarz Ryan Socash gościł w Lubaczowie realizując na zlecenie Telewizji Polskiej odcinek o mieście – w ramach cyklu programowego „Poland In Undiscovered”. Odwiedził najważniejsze punkty turystyczne miasta i regionu, opowiedział o jego historii i zabytkach.

Cykl „Poland In Undiscovered” to seria anglojęzycznych filmów podróżniczych o niezwykłych miejscach w Polsce. Emitowane są one na kanale dla zagranicy Poland In. Dziennikarz Ryan Socash tropi smaki i smaczki naszego kraju, odkrywając piękno i niesamowitość swojej drugiej ojczyzny. W swojej podróży dotarł w nasze rejony. Odcinek o Lubaczowie opublikowany został 24 listopada.

Amerykanin zwiedził Muzeum Kresów w Lubaczowie i spotkał się z Januszem Mazurem, który opowiedział  mu o historii i wielokulturowości naszego miasta. Udał się także do Zespołu Cerkiewnego w Radrużu. Tam rozmawiał z przewodnik Karoliną Kopą-Jonak. Następnie zatrzymał się w Kresowej Osadzie. W tajniki kowalstwa wprowadził go instruktor Janusz Czura. Potem zakosztował kuchni kresowej – zjadł zupę puree z buraków i gołąbki, a na deser podano mu sernik z owocami i lodami. Dania popijał herbatą z pokrzywy.

Film z wizyty w Lubaczowie zobaczyć można na TVP VOD. Warto się nim także podzielić z zagranicznymi znajomymi.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here