W sklepach bez problemu znajdziesz tusze do drukarek najpopularniejszych marek. Jednak do dyspozycji masz nie tylko oryginalne modele, ale również ich zamienniki. Choć na samym początku możesz uznać, że różnią się między sobą przede wszystkim ceną. To tak naprawdę jest jeszcze więcej cech wyróżniających poszczególne warianty. Poznaj najważniejsze z nich i wybierz opcję idealną dla Ciebie.

Czy warto kupować oryginalne tusze do drukarek?

Bez wątpienia to właśnie markowe tusze należą do najpopularniejszych opcji. Przede wszystkim ze względu na maksymalne dopasowanie do konkretnego modelu drukarki – w tym przypadku na pewno nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem tuszu. Poza tym takie warianty odznaczają się wysoką jakością, co dostrzeżesz nie tylko w głębokości koloru, ale również w tym, że atrament szybko zasycha, rzadziej się rozmazuje, a do tego jest naprawdę wydajny. Dzięki temu wydrukujesz jeszcze więcej stron, a w razie problemów zawsze możesz zareklamować dany produkt.

Zwróć uwagę na to, że oryginalne tusze są rekomendowane przez producentów drukarek, ponieważ są dostosowane do ich budowy. Dlatego m.in. nie pojawiają się problemy z zaschniętymi iglicami.

Wady oryginalnych modeli

Cena to jedna z najważniejszych wad, wyróżniających oryginalne tusze do drukarek. W końcu zazwyczaj są nieco droższe od zamienników. Szczególnie jest to ważne, jeśli regularnie drukujesz całkiem sporą ilość dokumentów. Wówczas jeszcze szybciej dostrzeżesz, jak wysoka cena jest tych markowych produktów.

Jakie zalety mają zamienne tusze?

Obecnie możesz znaleźć wiele dobrej jakości zamienników markowych tuszów. Z ich pomocą będziesz cieszyć się wysoką jakością wydruku, choć w tym przypadku zawsze warto kierować się opiniami poprzednich klientów. Poza tym to całkiem tanie rozwiązanie odpowiednie zarówno podczas okazjonalnego użytku, jak i naprawdę częstego. Nie będziesz też mieć problemów ze znalezieniem modelu dla Twojej drukarki, bo właściwie dla każdej z nich dostępny jest zamiennik.

Kluczowe wady zamiennych tuszów do drukarek

Wiele zamienników nie jest produkowana przez producentów drukarek, przez co mogą negatywnie wpływać na działanie tych sprzętów. Oprócz tego takie tusze do drukarek czasem wyróżniają się niewłaściwym smarowaniem, co prowadzi do jego zasychania, a to znowu może przyczynić się do awarii urządzenia. Wśród wad takiego rozwiązania warto również wymienić nieprzyjemną woń, która bardzo często jest charakterystyczna dla tanich zamienników.

Jak wybrać tonery do drukarek laserowych?

Wysoka jakość wydruku jest uzależniona przede wszystkim od tego, na jaki sprzęt się zdecydujesz. Coraz popularniejsze stają się drukarki laserowe ze względu na wykorzystanie nowoczesnej technologii. Jednak nawet w tym przypadku potrzebne są tonery do drukarek. Sprawdź, czym powinny wyróżniać się takie modele!

4 zasady wyboru tonerów do drukarek laserowych

Wydajność

Jeszcze przed zakupem tonera koniecznie sprawdź, jaka jest jego wydajność, a dzięki temu dowiesz się, na jak długo Ci wystarczy. Zwróć uwagę na to, że ta wartość jest uzależniona od konkretnego modelu drukarki. Standardowe domowe i dość małe urządzenia laserowe umożliwiają wydrukowanie ok. 1500 stron. Dokładnie na to pozwalają kasety tonera – ma to związek m.in. z ich wielkością. Profesjonalne drukarki laserowe są bardziej wydajne, co bezpośrednio wiąże się też z pojemnością tonerów. W niektórych przypadkach wystarczają nawet na 10 tys. stron. Choć pamiętaj, że przekłada się to na ich wyższą cenę.

Kolor

Możesz zdecydować się na pojedyncze kolorowe tonery do drukarek lub zestawy kilku sztuk – to drugie rozwiązanie na pewno jest korzystniejsze ze względów finansowych. Koniecznie zwróć również uwagę na podpisy poszczególnych barw np. żółta, purpurowa czy błękitna. W ten sposób z łatwością dopasujesz kolor tonera do swoich potrzeb, a jednocześnie będziesz wiedział, który wariant należy uzupełnić. Pamiętaj także o tym, że jedynie kolorowe drukarki możesz uzupełnić o takie tonery.

Oznaczenie tonera

Jeszcze przed wyborem tonera do drukarki koniecznie zwróć uwagę na to, jaki model będzie pasował do Twojego urządzenia. Dzięki temu na pewno kupisz odpowiedni wariant. Takie informacje znajdziesz na etykiecie danego tonera. Zwróć tylko uwagę na to, że niektóre modele pasują do kilku różnych drukarek laserowych – ma to związek z ich wielkością czy wydajnością konkretnych sprzętów. Jeśli nie wiesz, jaki toner sprawdzi się w Twoim przypadku, to poszukaj informacji w instrukcji obsługi lub na stronie producenta.

Cena tonera

Tonery do drukarki powinny Cię interesować już na etapie kupowania urządzenia. Wtedy dowiesz się, jakie będą koszty wydruku. Dlatego koniecznie sprawdź ich cenę i wydajność. Następnie zastanów się, ile średnio stron będziesz drukować w ciągu miesiąca. W ten sposób przekonasz się, czy dany model jest dla Ciebie korzystny finansowo. Jeśli zależy Ci na większej oszczędności pieniędzy, to możesz również poszukać zamienników dla oryginalnych modeli. Wówczas jedna ryzykujesz np. częstymi awariami drukarki. Porównaj też koszty tonerów w sklepach stacjonarnych i internetowych.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here