Po tym, jak Burmistrz Lubaczowa wydał Zarządzenie w sprawie kontroli przydomowych kompostowników, podpisał kolejne – w sprawie przeprowadzania kontroli przestrzegania zakazu spalania odpadów w paleniskach. Oznacza to, że urzędnicy będą mogli sprawdzać czym mieszkańcy palą w piecach.

Sezon grzewczy zaczął się na dobre. Wraz z nim rozpoczynają się kontrole dotyczące spalania odpadów w paleniskach domowych. Urzędnicy zapukają do drzwi tych mieszkańców, co do których zachodzi podejrzenie, że palą odpadami komunalnymi. Prawo takie daje im min. ustawa dotyczącą ochrony środowiska (art. 379) oraz Zarządzenie nr 142/2021 Burmistrza Miasta Lubaczowa z dnia 23 listopada 2021 r.

W czasie kontroli urzędnicy będą mogli pobierać próbki z pieca. Sprawdzą także m.in. klasę kotła i to, czy spełnia on warunki określone w „uchwale antysmogowej”, a także wilgotność drewna oraz dokumenty potwierdzające zakup paliwa do celów grzewczych i jego zgodność. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości zastosowane zostaną sankcje przewidziane w przepisach prawa.

AH, elubaczow.com

5 komentarze

  1. Brawo jestem za!!! i prawidłowo jeszcze tak przeprowadzić takie kontrole w Oleszycach a w szczególności kolejowa 5 w garażu gdzie postawili kopciucha i wypalają co się da i 40 po mimo że kasy mają jak lodu, ale po co lepiej truć wszystkich dookoła że się przejść nie da przez kolejową wieczorem albo przez centrum i jeszcze mają czelność mówić że kto bogatemu zabroni! Podpowiem że wystarczy w nocy poświecić dobrym szperaczem po kominach i zaraz widać kto truje.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here