Budomierz: papierosowa kontrabanda w autobusie

0

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Budomierzu udaremnili nielegalny przywóz do Polski 13 tys. szt. papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Towar ukryty był w specjalnej autokarowej skrytce.

Kontrabandę wykryto w trakcie przeprowadzania kontroli szczegółowej autokaru z wykorzystaniem przenośnego urządzenia RTG. Papierosy ukryte były w skrytce znajdującej się w przedniej części pojazdu. Typowanie miejsca, w którym mogą być przewożone nielegalnie towary okazało się trafne. Funkcjonariusze KAS ujawnili 13 tys.  szt. papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Kwota należności celnych narażonych na uszczuplenie z tytułu cła, podatku akcyzowego, podatku od towarów i usług to  łącznie ponad 15 tys. zł. Do ujawnionego towaru przyznał się obywatel Ukrainy, będący kierowcą pojazdu. Sprawcę ukarano mandatem karnym w kwocie 12 tys. zł oraz zajęto ujawnione papierosy – informuje w komunikacie prasowym Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

elubaczow.com, KAS


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here