Upoważnieni pracownicy Urzędu Miejskiego w Lubaczowie będą mogli sprawdzić, czy mieszkańcy domów jednorodzinnych przestrzegają obowiązujących w mieście kompostowania bioodpadów oraz zasad segregacji odpadów komunalnych. Wszystko po to, by zweryfikować podane w deklaracjach „śmieciowych” dane.

Do naszych domów mogą zapukać pracownicy Urzędu Miejskiego w Lubaczowie upoważnieni przez Burmistrza. Właściciele nieruchomości mają obowiązek udostępnienia im terenu do przeprowadzenia czynności, które wykonywane będą w obecności właściciela nieruchomości lub dorosłego domownika. Urzędnicy, zgodnie z Zarządzeniem nr 139/2021 Burmistrza Miasta Lubaczowa z dnia 22 listopada 2021 r., będą przede wszystkim weryfikować czy mieszkańcy faktycznie posiadają kompostowniki i składają w nich bioodpady. Zwrócą również uwagę czy na posesjach znajdują się pojemniki na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. Mogą także wykonywać dokumentację fotograficzną pojemników i kompostowników oraz znajdujących się w nich odpadów. Kontrole wzmożone zostaną w czasie letnim, od 1 maja do 31 października.

Władze miejskie zapowiadają także kary dla osób, które nie stosują się do obowiązujących zasad segregacji. Stwierdzone nieprawidłowości skutkować mogą skierowaniem wniosku o ukaranie do właściwych organów oraz zastosowaniem sankcji karnych (grzywny) przewidzianych w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

10 komentarze

  1. zastraszali szmatami na twarz, wstrzykiwanie jakiejs substacji do organizmu królikom doświadczalnym, teraz próbują wejść na posesje. Jak ktoś jest na tyle uległy by zakładać szmaty czy wstrzykiwać coś, to pewnie grzecznie zaprosi urzędnika. Ludzie zacznijcie myśleć, to jest próba całkowitego ograniczenia wolności. Jeśli będziemy się zgadzać na takie traktowanie przez idiotów rządzącym tym krajem to już jesteśmy zniewoleni. Tu nie chodzi o to by jedna osoba się buntowała, ale by ludzie się zjednoczyli i nie dawali się manipulować i ogłupiać jak to teraz się dzieje. Wystarczy tylko myśleć samodzielnie, zadawać pytania, szukać informacji, a nie tylko wierzyć w to co tv powie. Jeszcze jest szansa się obudzić, ale tu trzeba mniej obojętności, nie zgadzać się na ograniczenia. Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi. Zło zwycięża, gdy dobrzy ludzie nic nie robią. Dlatego trzeba się buntować gdy prawo staje się bezprawiem. To jest nasz obowiązek narodowy, nie po to walczyli nasi przodkowie w II wojnie światowej, bysmy teraz zmarnowali wolność za którą ginęli.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here