Fotografie od lat pełnią niezwykle istotną rolę w tworzeniu pamięci i zachowywaniu wspomnień. W dzisiejszych czasach, większość chwil zatrzymujemy w postaci cyfrowej – tysiące zdjęć zgromadzonych w pamięci telefonu nie zachęcają jednak do wracania do nich. Fotografia analogowa zdecydowanie góruje więc nad tą cyfrową i to właśnie na nią warto postawić w najważniejszych momentach naszego życia. Jest nim bez wątpienia ślub i wesele, ale także okres narzeczeństwa, który dla wielu par jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej emocjonujących etapów w życiu.

Czym jest sesja narzeczeńska i dlaczego warto ją wykonać?

Utrwaleniu w pamięci okresu narzeczeństwa zdecydowanie sprzyja sesja narzeczeńska. Jest to specjalna sesja zdjęciowa przeprowadzana przez profesjonalnego fotografa ślubnego. Zazwyczaj wykonuje się ją w okresie bezpośrednio poprzedzającym ślub, tuż po zaręczynach. Pamiątkowe zdjęcia mają przedstawiać parę w codziennym wydaniu, jej wzajemną miłość, przywiązanie oraz oddanie. To jedna z najpiękniejszych materialnych pamiątek, którą może zapewnić sobie każda zakochana para.

Sesja narzeczeńska jest także świetnym sposobem, aby przygotować się do właściwej sesji ślubnej. Większość z nas w ciągu życia nie ma wielu okazji, aby stanąć przed obiektywem profesjonalnego fotografa, nauczyć się odpowiednio pozować oraz przełamać pierwsze lody. Sesja narzeczeńska to doskonała okazja, aby zwalczyć strach towarzyszący profesjonalnej sesji zdjęciowej, nabrać wprawy przed obiektywem, a także, aby w praktyce sprawdzić jakość usług wybranego fotografa. Większość par młodych decyduje się na kontynuowanie współpracy właśnie z tym profesjonalistą, który dostarczył im zdjęć z sesji narzeczeńskiej. Udział w niej niejako zwalnia nas więc z konieczności poszukiwania właściwego fotografa ślubnego, gdyż mamy już sprawdzonego wykonawcę.

Jak wybrać fotografa na sesję narzeczeńską?

Za profesjonalną realizację sesji narzeczeńskiej odpowiadają fotografowie ślubni. Oprócz klasycznego reportażu ślubnego i sesji plenerowej, w ofercie większości fotografów weselnych znajdziemy bowiem także sesję narzeczeńską. Przy wyborze odpowiedniego profesjonalisty należy kierować się kilkoma kryteriami – sprawdzić doświadczenie fotografa, ocenić jakość jego prac, zweryfikować, na jakim sprzęcie pracuje, a wreszcie ocenić, czy koszt usługi odpowiada jej jakości. W ocenie tego ostatniego kryterium bardzo pomocny jest portal ślubny Wesele z Klasą, na którego łamach możemy szybko i bez wychodzenia z domu zapoznać się z ofertą fotografów ślubnych z naszej najbliższej okolicy.

Przy wizytówkach poszczególnych profesjonalistów, oprócz aktualnej oferty, cennika usług i przykładowych zdjęć z portfolio, portal ślubny Wesele z klasą oferuje także zweryfikowane opinie użytkowników portalu. Dzięki nim możemy sprawdzić, czy dany fotograf ślubny cieszy się uznaniem innych par, czy jakość jego prac jest utrzymana na odpowiednim poziomie oraz czy współpraca była prowadzona w satysfakcjonujący sposób. Pozwala to zawęzić krąg poszukiwania do najlepszych fotografów ślubnych z naszej okolicy oraz zminimalizować ryzyko związane z nawiązywaniem po raz pierwszy współpracy z nieznanym dotychczas wykonawcą.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here