Lena Nazarczuk, Magdalena Misztal i Martyna Antosz znalazły się w lekkoatletycznej kadrze Podkarpacia i z sukcesami reprezentowały nasz region podczas Halowej Olimpiady Ldk, która odbyła się w minioną niedzielę (21.11) w Toruniu.

Zakwalifikowanie zawodniczek trenujących na co dzień w lubaczowskim Klubie Młodego Lekkoatlety do 34-osobowej reprezentacji województwa podkarpackiego to już ogromny sukces. Sam udział w zawodach był, dla debiutujących w zawodach takiej rangi młodych dziewczyn, sporym wyzwaniem, ale i dużym doświadczeniem.

Zawody były dla nas udane, choć organizowane w trudnym czasie i w okresie kiedy koncentrujemy się na odpoczynku i przygotowaniach do kolejnego sezonu startowego. Ogromnym sukcesem jest osiągnięcie 7. miejsca Leny Nazarczuk (kat. U-12) na dystansie 300 m i pobicie swojego rekordu życiowego o blisko 2 sekundy (czas 48.10 sek.) oraz jej udział w sztafecie mieszanej 4×200 m. Magdalena Misztal zajęła 15. miejsce na dystansie 600 m z czasem 1 min. 50.26 sek. dzielnie walcząc do końca w najmocniejszej serii. Martyna Antosz na tym samym dystansie zajęła 23. miejsce osiągając kapitalny czas 1 min. 52.52 s. i poprawiając swój rekord życiowy zaledwie po kilku tygodniach treningu. Wyniki są bardzo obiecujące, a rozwój utalentowanych zawodniczek i sukcesy jakich będziemy świadkami w przyszłości dadzą nam jeszcze wiele powodów do radości i celebrowania miejsc medalowych. Wierzymy w Was i życzymy kolejnych wyzwań sportowych oraz kontynuacji rozwoju swojej pasji sportowej w lekkiej atletyce. Wielkie brawa i gratulacje – podsumowuje trener KML Lubaczów Stanisław Ważny.

W klasyfikacji drużynowej województwo podkarpackie zajęło 13. miejsce.

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here