Podsumowano XII edycję programu „Talent Powiatu Lubaczowskiego”. Nagrodzonych poznaliśmy w poniedziałek 22 listopada w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie, gdzie odbyła się uroczysta gala, w czasie której uczniom, nauczycielom i dyrektorom szkół wręczono wyróżnienia.

Wyboru nagrodzonych uczniów, nauczycieli i szkół dokonała komisja konkursowa powołana przez Starostę Lubaczowskiego. O złote, srebrne i brązowe „Talenty” ubiegali się uczniowie szkół Powiatu Lubaczowskiego, którzy opisywali swoje osiągnięcia i sukcesy z ostatnich dwóch lat. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Naukowiec (127 tytułów), Artysta (178), Sportowiec (102) oraz Społecznik (60). W sumie rozdano 274 indywidualne i 61 zespołowych certyfikatów „Talent Powiatu Lubaczowskiego”.

Nowością w tegorocznej edycji było przyznanie tytułów „Mecenas Talentu” i „Szkoła Rozwijająca Talenty”. Pierwsze wyróżnienie otrzymało 15 pedagogów, natomiast drugie – 8 placówek: Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. S. Dąbka w Lubaczowie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obrońców Lubaczowa, Szkoła Podstawowa im. Poety ks. J. Twardowskiego w Krowicy Samej, Szkoła Podstawowa im. Władysława Ważnego w Rudzie Różanieckiej, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lisich Jamach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Oleszycach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Łukawcu i Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu.

W uroczystości rozdania nagród uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm RP Anna Schmidt – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, Józef Ozimek – Członek Zarządu Powiatu Lubaczowskiego, Piotr Cioch z biura Poseł na Sejm RP Teresy Pamuły.

Galeria zdjęć, fot. powiatlubaczowski.pl.

Obejrzyjcie także relację filmową z gali.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here