40 lat temu pacjenci chorujący na cukrzycę zjednoczyli się i stworzyli Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Z tej okazji, w sobotę (20.11) w internacie Zespołu Szkół w Lubaczowie Powiatowo Miejskie Koło nr 12 Diabetyków uczciło Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.

W czasie jubileuszu wręczono odznaki Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i okolicznościowe medale. Uhonorowani zostali: Zenon Swatek – Starosta Lubaczowski, Andrzej Nepelski – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Krzysztof Szpyt – Burmistrz Lubaczowa, Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów, ks. Andrzej Stopyra – Dziekan Lubaczowski, Beata Zadworna – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie, Katarzyna Pelc-Antonik – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie, Andrzej Kindrat – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, Zygmunt Florczak – Prezes Koła Polskiego Związku Niewidomych w Lubaczowie, Andrzej Świątek, Arkadiusz Markiewicz, Ryszard Kamiński, Tadeusz Mrzygłód, Stanisław Gemzik, Paulina Kopciuch, Barbara Zagrodzka, Halina Knap, Albina Ratowska, Mikołaj Cozac, Andrzej Kosior oraz Regina Adamowicz.

Spotkanie było także okazją do podzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wspomnieniami. Ponadto Maria Powroźnik – Prezes Koła PSD w Oleszycach wystąpiła z prelekcją na temat nowinek dotyczących zapobiegania i leczenia cukrzycy.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków powstało w 1981 r. z inicjatywy oddolnej pacjentów. Dziś liczy 60 tys. członków zrzeszonych w około 350 oddziałach i kołach na terenie całego kraju. To jedna z największych organizacji w Polsce.

Galeria zdjęć, fot. powiatlubaczowski.pl.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here