Fot. MBP w Hrubieszowie

Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej z 2013 roku, znamy i ceniony pisarz dla dzieci i młodzieży Karzimierz Szymeczko, będzie gościem bibliotek w Baszni Dolnej i Lisich Jamach. Spotkania autorskie odbędą się w najbliższą środę 24 listopada.

Kazimierz Szymeczko jest autorem powieści „Czworo i kości”, która otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011, a jego inna powieść „Tetrus” – do nagrody Książka Roku 2015. Jest autorem „Historii Polski w opowieściach”, „Pomalowanej historii” i wielu opowiadań dla młodszych dzieci, które publikował między innymi w „Świerszczyku”. Pisarz jest ponadto laureatem międzynarodowego konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni”. Chętnie odwiedza giełdy staroci, zbiera kubki i lampy naftowe, a w wolnym czasie grywa szachy, gry fabularne i koszykówkę. Mieszka i pracuje w Rudzie Śląskiej.

W naszej okolicy pisarz pojawi się na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Baszni Dolnej. Spotkania autorskie odbędą się w najbliższą środę 24 listopada, najpierw o godz. 9:00 w ZSP w Baszni Dolnej, a następnie o godz. 11:00 w ZSP w Lisich Jamach.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here