Rozpoczęła się tegoroczna akcja Szlachetnej Paczki. Dostępna jest już baza rodzin, które potrzebują wsparcia. Wśród nich znajdują się te z naszego regionu. O tym ile rodzin otrzyma pomoc, zdecydujemy my sami, bowiem każdy może zostać Darczyńcą.

Do bazy trafiły 41 rodzin z powiatu lubaczowskiego – część z nich nadal czeka na swoich Darczyńców. Rodzinę, którą chce się wesprzeć, wybrać może każdy – osoby indywidualne, grupy znajomych czy przedstawiciele firm. Baza rodzin w potrzebie dostępna jest pod linkiem: szlachetnapaczka.pl. Wystarczy tylko w wyszukiwarce wybrać województwo i powiat. Następnie wyświetlą się historie rodzin i osób w potrzebie. Rodzinę można wybrać do Weekendu Cudów, czyli 11-12 grudnia.

W Szlachetnej Paczce chodzi o przygotowanie paczki z konkretnymi rzeczami, o które proszą osoby w potrzebie. Z taką listą zapoznają się Darczyńcy za pośrednictwem maila otrzymanego od organizatorów zaraz po wybraniu rodziny. Pamiętajmy, że podarunek ma być impulsem do zmiany w życiu, a otrzymana pomoc – iskierką nadziei.

Pamiętajcie! Warto pomagać!

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

  1. Prośba do sztabu. W jednej rodzinie jest informacja, że matka zostawiła dziecko i nie płaci alimentów. Proszę pomóc rodzinie w tej sprawie. Trzeba złożyć wniosek do sądu. Jeśli nie chce płacić to jest Fundusz alimentacyjny, który będzie regularnie wypłacał alimenty a potem ściągał należności od matki. Nawet jeśli to będzie 500 złotych miesięcznie, to jest to dużo. W Gminie w Lubaczowie jest bezpłatna porada prawna, może tam by zapytać?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here