Ekspozycja otwarta zostanie w Budynku Muzealnym przy Zespole Cerkiewnym w Radrużu.

lustracje inspirowane Roztoczem będą tematem przewodnim najnowszej wystawy Muzeum Kresów w Lubaczowie. Ich autorem jest Andrzej Peller. Wernisaż odbędzie się w niedzielę (21.11) o godz. 15:00 w budynku muzealnym w Zespole Cerkiewnym w Radrużu.

Wystawa „Roztocze – wciąż wracam” składać się będzie z trzech cykli: „Kamieniarstwo bruśnieńskie”, „Roztoczańskie opowieści” i „Kresy”. Rysunki pierwszego zbioru nawiązywać będą do ilustracji zamieszczonych w muzealnym kalendarzu na rok 2022. Natomiast prace eksponowane w drugim i trzecim będą przedstawiać to, co działo się na tych ziemiach. Zaprezentowane zostaną również wybrane ilustracje z „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, którą Andrzej Peller jest zafascynowany od młodości.

Andrzej Peller jest artystą plastykiem, architektem wnętrz, rysownikiem, ilustratorem. To absolwent Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Był pracownikiem naukowo-dydaktycznym ASP w Krakowie, starszym wykładowcą na wydziałach Architektury Wnętrz, Rzeźby, Grafiki, Malarstwa i Scenografii, uczył rysunku, kompozycji i perspektywy odręcznej w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru oraz w Szkole Projektowania Wnętrz i Przestrzeni. Jego prace artystyczne są realistyczne i bardzo precyzyjne. Artysta mocno skupia się na detalach, dlatego jego ilustracje, poza wartościami estetycznymi mają niewątpliwą wartość merytoryczną.

Wystawę będzie można zwiedzić do 28 lutego 2022 r.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here