Fot. Robert Siwek

W niedzielę (21.11) na lubaczowskim Rynku pojawią się aktorzy Teatru Migro. O godz. 13:30 wystawią spektakl uliczny „Echa” w reżyserii Moniki Kozłowskiej. Przedstawienie przeniesie nas do świata zamkniętego w fotografiach, które będą ożywać na oczach widzów i do świata wielu kultur.

Spektakl inspirowany jest książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny” nawiązującej do Kresów Wschodnich. Aktorzy opowiedzą o zapomnianych miejscach oraz ludziach, zdjęciach, które po nich zostają, wspomnieniach i pamięci przyszłych pokoleń. Bardzo ważnym elementem spektaklu będzie muzyka złożona m.in. z kresowych pieśni. Artyści zaproszą widzów do przyjrzenia się ich korzeniom i tego jaki wpływ mają one na ich życie, na dzisiejszy świat.

Autorką choreografii do spektaklu jest Natalia Iwaniec, która posługuje się techniką gaga – językiem ruchowym opracowanym przez Ohada Naharina. Za scenografię i kostiumu odpowiada Joanna Jaśko Sroka, a wystąpią dla nas Justyna Orzechowska, Magdalena Pamuła/Julia Szewczyk, Justyna Wójcik, Kacper Lech, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński.

Jak informują organizatorzy w razie niepogody spektakl wystawiony zostanie w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska, który realizowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Galeria zdjęć, fot. Robert Siwek.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here