W pierwszej rundzie rozgrywek jarosławskiej klasy okręgowej sezonu 2021/2022 brały udział dwie drużyny z powiatu lubaczowskiego – MKS Pogoń-Sokół Lubaczów i LKS Start Lisie Jamy. Jak wypadły nasze zespoły?

Zespół z Lubaczowa na sam start jesiennych rozgrywek zaliczył dwa remisy oraz przegraną. Lepiej poszło mu w drugiej połowie rundy, bo wygrał większość swoich meczy. Mimo czterech porażek i trzech remisów MKS Pogoń-Sokół Lubaczów zakończył rundę na drugim miejscu w ligowej tabeli. Bilans bramkowy lubaczowian wyniósł 35:17. Niestety do niekwestionowanego lidera ze Skołoszowa dzieli ich aż dziesięć punktów, a Promyk Urzejowice będący pozycję niżej ma zaledwie jeden punkt mniej. Do gry o końcowe podium może włączyć się jednak znacznie więcej zespołów bo różnice punktowe w górnej części tabeli nie są znaczące.

Drużyna z Lisich Jam, jako beniaminek w tegorocznych rozgrywkach, wygrała cztery mecze, porażkę poniosła siedem razy, a sześć razy zagrała na remis. Pomimo licznych transferów przed rundą miejsce „Startu” w trakcie rozgrywek ciągle wahało się w okolicach strefy spadkowej, z której zespół po raz to wychodził i do której wracał kilkukrotnie. Przed ostatnim spotkaniem Start był na trzynastym miejscu, a od strefy spadkowej klub dzielił dwa punkty. Niemniej jednak to drużyna z Lubaczowa przeważyła w derbach, a Start spadł o miejsce niżej. Końcowo uplasował się on na czternastym miejscu, czyli nadal w strefie spadkowej. Przez całą rundę zespół zdobył łącznie 18 punktów, a bilans wyniósł 21:32.

Co warto zauważyć, oba nasze zespoły do nowego sezonu przystępowały w mocno odmienionych, a zarazem wzmocnionych składach. Wiadome było, że drużyny będą potrzebowały czasu by prowadzić grę na odpowiednim poziomie. Dużo szybciej zgranie przyszło ekipie lubaczowskiego MKS-u, a wyniki w drugiej połowie rundy to potwierdziły. Dużo lepiej mogła wyglądać także końcowa pozycja Startu Lisie Jamy, ale zespół pechowo zakończył kilka spotkań, a do tego utracił na własne życzenie 3 punkty przyznane przeciwnikom na podstawie walkowera.

Wydaje się, że mocno przepracowana zima przełoży się na dobrą dyspozycję obu ekip w rundzie wiosennej. Lubaczowianie niesieni ostatnimi zwycięstwami z pewnością będą walczyć o utrzymanie podium, a być może pokuszą się o większą niespodziankę. Start jeśli uniknie dotychczasowych błędów, to także powinien solidnie reprezentować nasz powiat w „okręgówce”.

Wyniki wszystkich spotkań Pogoni-Sokoła Lubaczów w jesiennej rundzie:
Pogoń-Sokół Lubaczów 2-2 San Gorzyce
Pogoń-Sokół Lubaczów 1-1 KS Szówsko
Pogoń-Sokół Lubaczów 0-2 Łęk Ostrów
Pogoń-Sokół Lubaczów 2-0 GKS Orły
Pogoń-Sokół Lubaczów 1-0 Czuwaj Przemyśl
Pogoń-Sokół Lubaczów 1-2 MKS Radymno
Pogoń-Sokół Lubaczów 5-1 Sanoczanka Święte
Pogoń-Sokół Lubaczów 0-3 LKS Skołoszów
Pogoń-Sokół Lubaczów 4-1 Huragan Gniewczyna
Pogoń-Sokół Lubaczów 1-2 Granica Stubno
Pogoń-Sokół Lubaczów 3-0 Płomień Morawsko
Pogoń-Sokół Lubaczów 3-0 Orzeł Torki
Pogoń-Sokół Lubaczów 2-2 Santos Piwoda
Pogoń-Sokół Lubaczów 2-0 Start Pruchnik
Pogoń-Sokół Lubaczów 3-1 Promyk Urzejowice
Pogoń-Sokół Lubaczów 3-0 Czarni Pawłosiów
Pogoń-Sokół Lubaczów 2-0 Start Lisie Jamy

Wyniki wszystkich spotkań Startu Lisich Jam w jesiennej rundzie:
Start Lisie Jamy 1-1 Łęk Ostrów
Start Lisie Jamy 1-0 GKS Orły
Start Lisie Jamy 2-2 Czuwaj Przemyśl
Start Lisie Jamy 1-2 MKS Radymno
Start Lisie Jamy 3-3 Sanoczanka Święte
Start Lisie Jamy 1-4 LKS Skołoszów
Start Lisie Jamy 2-3 Huragan Gniewczyna
Start Lisie Jamy 2-3 Granica Stubno
Start Lisie Jamy 1-1 Płomień Morawsko
Start Lisie Jamy 1-0 Orzeł Torki
Start Lisie Jamy 3-2 Santos Piwoda
Start Lisie Jamy 1-5 Start Pruchnik
Start Lisie Jamy 1-1 Promyk Urzejowice
Start Lisie Jamy 0-3 (wo) Czarni Pawłosiów
Start Lisie Jamy 1-0 KS Szówsko
Start Lisie Jamy 0-0 San Gorzyce
Start Lisie Jamy 0-2 Pogoń-Sokół Lubaczów

Tabela na koniec rozgrywek jarosławskiej klasy okręgowej:

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here