Budomierz: Papierosowa kontrabanda w podłodze autokaru

0

Czujny nos Jake’a doprowadził funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia w Budomierzu do papierosowej kontrabandy. W podłodze autokau ukrytych było 13 tys. szt. papierosów.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Budomierzu w gminie Lubaczów skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski autokar.
W rewizji pojazdu na ukraińskich numerach rejestracyjnych towarzyszył Jake – pies rasy Springer spaniel angielski pracujący z funkcjonariuszami podkarpackiej KAS od 5 lat. Wyszkolony on został do wyszukiwania wyrobów tytoniowych i od razu wyraźnie zainteresował się fragmentem podłogi w tylnej części autokaru. W tym miejscu funkcjonariusze wykryli skrytkę, a w niej 13 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Podejrzany o przemyt 36- letni kierowca został ukarany mandatem w wysokości 12 tys. złotych. Nielegalny towar został zatrzymany do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu – informuje asp. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

elubaczow.com, klh, KAS


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here