W czwartek, 11 listopada, w Miejskim Domu Kultury odbyła się gala 30-lecia samorządu terytorialnego. Rozdano także statuetki „Lubaczowianin Roku 2020”.

27 maja 1990 roku odbyły się w Polsce w pełni wolne wybory do rad gmin. Przywrócono Polakom prawo współdecydowania o swoich lokalnych wspólnotach. Jubileusz tego wydarzenia przypadł w ubiegłym, 2020 roku, jednak ze względu na pandemię uroczystość przeniesiono na późniejszy termin. 11 listopada 2021 r. w sali widowiskowej MDK wspominano 30 lat pracy samorządu. Swoje dokonania przypomnieli burmistrzowie – Wiesław Bek, Jerzy Zając, Janusz Waldemar Zubrzycki i Krzysztof Szpyt. Wszyscy samorządowcy obecni na sali otrzymali pamiątkowy medal i publikację.

W czasie uroczystości wręczono także statuetki „Lubaczowianin Roku 2020”. W tym roku formuła Plebiscytu była nieco inna niż w ubiegłym. Do tej pory mieszkańcy decydowali do kogo powędruje nagroda. W tegorocznej edycji decyzję tę podjął Burmistrz Krzysztof Szpyt.

– Nie chcieliśmy narażać mieszkańców, nakłaniając ich do dodatkowych wizyt w urzędzie w celu oddania głosu na swoich kandydatów. „Lubaczowianin Roku” to tym razem nagroda Burmistrza Miasta. Jeśli sytuacja nam pozwoli i taka będzie Państwa wola, to w kolejnych edycjach powrócimy do pierwszej formuły Plebiscytu – tłumaczyli organizatorzy.

W tym roku tytuł „Lubaczowianina Roku 2020” w kategorii Zdrowie dostał Zespół Ratownictwa Medycznego z SPZOZ. W kategorii Kultura wyróżnienie to powędrowało do Józefa Czajkowskiego. W kategorii Oświata nagrodę otrzymał Marek Chmiel. Natomiast w kategorii Przedsiębiorca tytuł przyznano Marcinowi Maćko. Z kolei w kategorii Sport statuetkę odebrał Stanisław Ważny, a w kategorii Społecznik – Zygmunt Florczak.

Ponadto Polski Związek Rzemiosła w Warszawie nadał Stanisławowi Krzeszowcowi – właścicielowi firmy Termo-Instal, złoty medal zasługi dla rzemiosła polskiego. Nagrodę wręczył Emil Kunysz – Prezes Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie.

Po rozdaniu nagród z koncertem wystąpił zespół Boba Jazz Band, który także został uhonorowany. Muzycy odebrali pamiątkową statuetkę z okazji 30-lecia pracy artystycznej.

Galeria zdjęć.

AH, elubaczow.com

10 komentarze

  1. Dla mnie Lubaczow to dziura zabita dechami , trudno tak sie mowi bo mieszkam w powiecie i po za tym że władza ma sie dobrze to z tego powodu jakos miejsc pracy i nowych inwestorow nie przybywa to miasto powoli umiera i nikt mi nie powie ,ludzie tutaj żyją szczęśliwe ,no moze garstka tych co maja kase reszta to wegetacja tyrajac dla innych za marniutka kase.
    A Jaka Wladza kazdy widzi , może posłuchać obrad sesji w internecie, ..,… Urzednik Policjant Ksiadz i……….. zawsze jada na jednym wozie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here