Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie po raz kolejny walczy o tytuł „Solidarnej Szkoły”. Otwiera więc ZS-owy Bazarek i zbiera niepotrzebne rzeczy, które jeszcze mogą posłużyć innym. Dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie w formie stypendium zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin.

Lubaczowski Zespół Szkół nie pierwszy raz bierze udział w konkursie „Solidarna Szkoła” organizowanym przez Fundację Świętego Mikołaja. Od kilku lat udaje mu się zostać laureatem. Tytuł „Solidarna Szkoła” przyznawany jest tym placówkom, które udowodniły, że są najbardziej zaangażowanymi społecznie polskimi szkołami, wykazały największą aktywnością na rzecz pomocy utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin i zebrały na swoim subkoncie najwięcej środków na stypendia.

W tym roku ZS również walczyć będzie w konkursie o tytuł „Solidarnej Szkoły”. W związku z tym w placówce otwarty zostanie ZS-owy Bazarek.

– Już dziś możecie zaangażować się w pomoc skierowaną do uczniów Zespołu Szkół. Jeśli macie w domu rzeczy, których już nie używacie lub macie wyrzucić, a wiecie, że mogą się przydać komuś innemu, przynieście je do internatu naszej szkoły. Zostaną one sprzedane za symboliczną cenę podczas ZS-owego Bazarku 20 listopada. – zachęca Agnieszka Wojciechowska.

Organizatorzy zbierać będą książki, bajki, albumy, ozdoby bożonarodzeniowe, pluszaki, zabawki, gry, odzież, obuwie, biżuterię, ramki, kubki , przedmioty z gliny, drewna, włóczki, krepiny i bibuły oraz inne drobiazgi.

Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na stypendia w ramach programu stypendialnego Fundacji Świętego Mikołaja.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here