Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej udało się zbudować tradycje rodzinnego obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości, którego nieodłącznym elementem są spotkania przy stole i serwowana podczas nich gęsina. W tym roku szef kuchni zaprasza do restauracji w dniach 10-14 listopada na wyśmienitą ucztę z arystokratką drobiu w roli głównej.

Dawniej niemal cała Polska w czasie jesienno-zimowym zajadała się daniami z gęsi. Dlaczego w tym okresie jest ona najlepsza? Odpowiedź jest dość prosta – cykl hodowlany gęsi rozpoczyna się wiosną, a kończy późną jesienią, dlatego w listopadzie jest ona najsmaczniejsza. W pozostałych miesiącach dostępna jest wyłącznie jako produkt mrożony.

11 listopada świętujemy nie tylko rocznicę odzyskania niepodległości, ale także Dzień Polskiej Gęsi. Nawiązując do staropolskiej kuchni Kresowa Osada organizuje Święto Gęsiny. W długi weekend listopada (10-14.11) w menu restauracji Kresowej Osady królować będą dania z najszlachetniejszego drobiowego mięsa – w porównaniu z innymi gatunkami mięsa, gęsina ma korzystniejszy skład tłuszczów oraz zawiera cenne witaminy i białka redukujące szkodliwy cholesterol.

Tegoroczny powrót do tej tradycji nie jest pierwszy. Ze względu na spore zainteresowanie poprzednimi edycjami, zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji stolików. Dokonać je można pod numerem telefonu: 500 738 500 lub w restauracji. 

Restauracja będzie czynna w środę, czwartek, piątek i niedzielę (10-14 listopada) w godz. 11:00 – 21:00. W soboty restauracja jest nieczynna. Podczas wizyty będzie można także zamówić dania z uznanego jesiennego menu restauracji.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here