Policjanci z lubaczowskiej „drogówki” zatrzymali 21-latka, który kierował samochodem osobowym marki BMW. Okazało się, że młodzieniec mógł być pod wpływem substancji psychoaktywnych i posiadał przy sobie marihuanę. Za to przestępstwo może grozić mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (25.10) po godz. 21 w miejscowości Skolin w gminie Wielkie Oczy, lubaczowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. Podczas rozmowy z policjantami 21-letni mężczyzna zachowywał się nienaturalnie, co wzbudziło wątpliwości mundurowych odnośnie jego stanu trzeźwości. Po wykonaniu badania na zawartość alkoholu w organizmie, wynik okazał się negatywny. Funkcjonariusze postanowili przeprowadzić także badanie narkotesterem – to dało z kolei wynik pozytywny. Funkcjonariusze w trakcie czynności ujawnili również susz roślinny w woreczku strunowym. Tester potwierdził, że była to marihuana.

Mieszkaniec gminy Wielkie Oczy został przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. Następnie został osadzony w policyjnym areszcie.

Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, a jeśli wyniki badania krwi potwierdzą, że prowadził pojazd znajdując się pod działaniem środków odurzających, 21-latek usłyszy kolejny zarzut. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here